“Kandırıldık, hata yaptık”

banner37

Alayköy bölgesindeki boş bir gece kulübünün binasında gizlenirken yakalanan ve gizlice Güney Kıbrıs’a geçmeyi planladıkları belirtilen 11 zanlıdan bazıları suçlamaları reddederken, bazıları da itirafta bulundu

“Kandırıldık, hata yaptık”
banner90
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Gizlice Güney Kıbrıs’a geçmek için aralarında anlaştıkları şüphesiyle polis tarafından takibe alınan yabancı uyruklu 11 kişi dün sabah saatlerinde Alayköy bölgesindeki boş bir gece kulübünün binasının avlusunda gizlenirken yakalandı.


“Bir cürüm işlemek maksadıyla gizli ittifak oluşturma” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar, B.N., M.K., L.B., T.G., F.B., F.K., A.K., S.A, W.C.A, I.A ve A.N. dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhlerinde 3 günlük tutukluluk emri alındı.


Mahkemede tercümanları aracılığıyla konuşan zanlıların kimisi kandırıldığını ve hata yaptıklarını söylerken, kimisi de olayla hiç bağlantılarının olmadığını iddia etti. 


Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Savcı İlhan Damdelen, Alayköy Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Toykan Gülerler’i tanık olarak dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Gülerler, zanlıların “Bir cürüm işlemek maksadıyla gizli ittifak oluşturma” suçlamasından methaldar olduklarını belirterek olayla ilgili olguları aktardı.

banner134

Gülerler, zanlıların 9 Nisan tarihinde, saat 02.30 sıralarında Alayköy’de bulunan askeri yasak bir bölgenin üzerinden Güney Kıbrıs’a geçmek için aralarında gizli bir ittifak kurduklarını söyledi.


Zanlıların Malişka Gece Kulübü isimli boş bir binanın avlusunda toplandıklarını kaydeden Gülerler, zanlıların henüz askeri bölgeyi ihlal etmeden binanın avlusunda gizlenmiş bir vaziyette tespit edilerek tutuklandıklarını ifade etti.


Gülerler, zanlılardan birinin gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini, ancak diğer zanlıların suçlamaları reddettiğini söyledi. 


Meseleyle ilgili alınması gereken ifadeler ile incelenmesi gereken kamera görüntülerinin olduğunu anlatan Gülerler, olayla bağlantısı olduğu düşünülen 3 kişinin de arandığını dile getirdi.


Zanlıların ülkemizde öğrenci statüsünde bulunduğunu belirten Gülerler, soruşturmanın selameti için zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmalarını talep etti.


Mahkemede tercümanları aracılığıyla konuşan zanlıların kimisi kandırıldığını ve hata yaptıklarını belirtirken, kimisi de olayla hiç bağlantılarının olmadığını iddia etti.  


Yargıç Temay Sağer ise soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için tüm zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75