Kanser ilaçları yolda

banner37

Koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizde eksikliği hissedilen kanser hastalarının kullandığı bazı ilaçlar, İngiltere’den kara yoluyla gelecek

Kanser ilaçları yolda
banner99

İLAÇLAR CUMA GÜNÜ YOLA ÇIKIYOR… Koronavirüs salgını nedeniyle birçok hastalıkla ilgili azalan ilaç stoğuna da yeni takviyeler yapıldı. Onkoloji hastaları için İngiltere’den temin edilmesi gereken birkaç ilaç, yarın İngiltere’den yola çıkıyor. İlaç ve Eczacılık Dairesi Müdürü Ayşe Gökyiğit, “İlaçların yüzde 90’ı geldi. Eksik olan iki, üç çeşit kanser ilacı var. En geç cuma günü kara yoluyla yola çıkacak” dedi.   

Emine UYSAL ÇALUDA

  

   Koronavirüs salgını nedeniyle ülkemize getirtilemeyen kanser hastalarının kullandığı bazı ilaçlar, İngiltere’den karayoluyla yarın yola çıkıyor. İlaçların önümüzdeki süreçte ülkemize gelmesi bekleniyor.

   Konuyla ilgili KIBRIS’a açıklama yapan İlaç ve Eczacılık Dairesi Müdürü Ayşe Gökyiğit, “İlaçların yüzde 90’ı geldi. Eksik olan iki, üç çeşit kanser ilacı var. En geç cuma günü kara yoluyla yola çıkacak” dedi.   

   Koronavirüs belasının patlak vermesiyle özellikle ülkemizdeki kanser hastaları büyük mağduriyet yaşadı. Onkoloji hastaları için temin edilen bazı ilaçlar salgın süresince ülkeye getirilemedi.

   Biten ve sadece İngiltere’den temin edilebilen onkoloji ilaçları, ülkeye uçuşların iptal edilmesi nedeniyle tedarik edilemedi.    

   Bazı hastalıklara ilişkin ilaç stoğu da azalmıştı. Bu ilaçların yüzde 90’ının tedarik edildiği açıklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75