banner6

Kansoy yeniden GÜKAD başkanı

banner37

Güzelyurt Geliştirme ve Kalkındırma Derneği (GÜKAD) Olağanüstü Genel Kurul ve dernek tüzüğünün değişiklik kurultayı üye ve konukların katılımı ile dernek lokalinde gerçekleşti. Reşat Kansoy, oy birliği ile yeniden başkanlığa seçildi.

Kansoy yeniden GÜKAD başkanı
banner150

banner150 banner150

Kurul’a Dr. Erkut Öner divan başkanlığı yaparken, Hasan Karlıtaş ve Anıl Derin yazmanlık yaptı.

Kansoy, genel kurulda yaptığı konuşmada, takım arkadaşları ile 18 ay gibi kısa zamana onlarca nitelikli etkinlik sığdırdıklarını, su ve suyun Güzelyurt için önemi ile GÜKAD Kamu Sağlık iyileştirme çalıştaylarını yaptıklarını belirtti. Kansoy, toplum ve ülke için çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

Kansoy: Bölgedeki göçün yavaşlatılması için, toplu Konut projelerinin hayata geçmesi gerektiğini, Güzelyurt Üner Berkalp Stadyumu çevresindeki askeri birliklerin, meskun mahal dışına çıkarılması halinde, Güzelyurt’lu gençlere alt yapısı hazır,  yeni bir yaşam alanı sunulabileceğini ve bu projenin bölgedeki göçü yavaşlatabileceğine inandıklarını söyledi.

Güzelyurt’un bakir ve verimli tarım topraklara sahip olduğunu anlatan Reşat Kansoy, sadece öğrenci odaklı ekonomik gelişmenin hayalci olduğunu, mutlak surette verimli tarım topraklarının, ülke ekonomisine katkısının artırılması gerektiğini, bunun ise Geçitköy Barajı suyunun denize değil üretime akıtılması ile mümkün olacağını söyledi.

Kentsel Master Plan ve İktisadi Kalkınma Planı’na dikkat çeken Kansoy, Önlem alınmaması halinde, çarpık kentleşmenin hızla yayılacağını ve kentin ileriki zamanlarda hiç kimseye mutluluk veremeyeceğini söyledi.

GÜKAD 28 Mart Genel Kurulunda görev alan isimler şöyle: Yönetim Kurulu üyeleri: Süleyman Mert, Celal Özkızan, Bilge Yangın, Dr. Elşen Mülazimoğlu, Ferah Umut Ceylan, Av. Mehtun Muslu, İlker Aslan. Disiplin Kurulu üyeleri: Mehmet Koru, Fahriye Gürpınar, İbrahim Uysal. Denetleme Kurulu Üyeleri: Fadıl Karaosman, Ünlüyol.

Derneğe yapmış olduğu maddi ve manevi katkılar nedeni ile İbrahim Uysal’a plaket takdimi gerçekleştirildi.

Genel Kurul, faaliyet raporu ve mali raporların oybirliği ile onaylanarak son buldu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2017, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104