Kapatıldığı iddia edilen dosyalar yeniden açılıyor

banner37

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube Amiri olarak görev yaptığı dönemde rüşvet karşılığı dosyaları kapattığı ileri sürülen Ali Savaş Altan’ın tutukluluğu sürerken, dosyasını yalan ifadelerle kapattığı ileri sürülen Çağın Mullaoğlu da tutuklanarak, mahkemeye çıkarıldı

banner87
Kapatıldığı iddia  edilen dosyalar  yeniden açılıyor
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube Amiri olarak görev yaptığı dönemde ‘rüşvet’ karşılığı dosyaları kapattığı ileri sürülen Ali Savaş Altan’ın tutukluluğu sürerken, dosyasını yalan ifadelerle kapattığı ileri sürülen King Oto Direktörü Çağın Mullaoğlu da tutuklanarak, mahkemeye çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Özel Birim’de görev yapan polis memuru Mustafa Mahan’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Mahan, Çağın Mullaoğlu’nun aleyhinde başlatılan “Evrak sahteleme ve tedavüle sürme” dosyasının, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube Amiri olan Ali Savaş Altan’ın direktifi doğrultusunda ‘sahte ifadelerle’ kapatıldığını kaydetti.

Mahan, dosyanın yeniden gündeme getirilebilmesi için zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, KKTC vatandaşı bir kefilin 40 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

banner134
 

Başmüfettişin tutukluluğu devam ediyor

 

Polis Başmüfettişi Ali Savaş Altan’ın 9 yıl askıda kalan ve zanlısı İngiltere’de olan bir dosyayı, araba karşılığında kapattığının belgelendiği iddia ediliyor.

“Rüşvet almak”, “Resmi evrak sahteleme” ve “Resmi evrakı tedavüle sürme” suçlamalarıyla tutuklanan Ali Savaş Altan, önceki gün tutuklanmış, hücresinde fenalaşmış ve kaldırıldığı devlet hastanesinde Kroner Servis’te anjiyo yapılıp, müşahede altına alınmıştı.

Zanlı Ali Savaş Altan’ın gıyabında 2 Ağustos’ta yapılan tutukluluk duruşmasında, aleyhinde 4 günlük tutukluluk emri alınmıştı.

Polis Müdür Muavini Ahmet Soyalan, İngiltere’de olan ve KKTC’de hakkında “Evrak sahtelemek, tedavüle sürme”, “Sahtekarlıkla para temini” suçlarından aranan şahıs ilan edilen Erkut Hafız’ın, Ali Savaş Altan tarafından KKTC’ye tutuklanmadan girişinin sağlandığını ve şikayetçiye 10 bin Sterlin ödeme yapıldığının belirlendiğini kaydetmişti.

Soyalan, Erkut Hafız’ın polise verdiği ifadesinde Adli Şube Amiri Ali Savaş Altan’a İngiltere’den araba getirdiğini itiraf ettiğine vurgu yapmıştı.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2018, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75