banner6

Kapınızın önüne bir kap su ve mama koyun!

banner37

Kavurucu sıcaklar, insanların yanı sıra sokak hayvanlarını da perişan ediyor… Hayvan severler, bu sıcak günlerde can dostlarımız için halka çağrı yaptı:

Kapınızın önüne bir kap su ve mama koyun!
banner8

Erol KANLIADA

GÖLGELİK ALANLARDAN ONLARI KOVMAYALIM…. Altın Patiler Derneği Asbaşkanı Ülkü Curcioğlu, “Hayvanların da insanlar gibi suya ve yemeğe ihtiyacı olduğunu unutmayalım. Gölge bir yer bulup onlara su ve mama koyalım. Özellikle dinlendikleri ve yattıkları gölgelik alanlardan onları kovmayalım” dedi

SU VE MAMALAR, GÜNEŞ ALTINDA BIRAKILMAMALI… Kıbrıs Hayvan Hakları Derneği Başkanı Seda Günsoy Çağdan, yazın kavurucu sıcaklarının sokak hayvanlarına zor zamanlar yaşattığını, özellikle hayvanların su bulma sıkıntısı yaşadığının altını çizdi. Çağdan, suların ısınmaması ve mamaların bozulmaması için kapların güneşe bırakılmaması gerektiğini kaydetti

Ülkemiz, aşırı sıcakların etkisi altında adeta kavruluyor. Sıcaktan bunalan vatandaşlar serinleyebilmek için klima ve vantilatörleri çalıştırıyor fakat sokak hayvanlarının nefes alabilmek için gölgelik alanlar dışında pek şansları yok.

Sokak hayvanlarının haklarını savunan gönüllüler ise can dostlarımız hayvanlar için halka çağrıda bulunarak, “Bu sıcak günlerde kapınızın önüne bir kap su ve mama koyun” mesajını veriyor.

Altın Patiler Derneği Asbaşkanı Ülkü Curcioğlu, bu kavurucu sıcaklarda sokak hayvanları için herkesin kapısının önüne bir kap su ve mama bırakmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Curcioğlu, “Su ve mama bulamayan hayvanlar maalesef hastalanıyor” dedi.

Kıbrıs Hayvan Hakları Derneği Başkanı Seda Günsoy Çağdan da vatandaşlara aynı çağrıyı yaparak, suların ısınmaması ve mamaların bozulmaması için kapların güneşe konulmaması gerektiğini ifade etti.

Curcioğlu: Sessiz canlarımızın da ihtiyaçları var

Altın Patiler Derneği Asbaşkanı Ülkü Curcioğlu, yazın sıcağına insanların bile katlanamadığını, klimaların bile yetersiz kaldığını anlatarak, sokak hayvanlarının da yardıma ihtiyacı olduğunu kaydetti.

Curcioğlu, sessiz canların da ihtiyaçlarının olduğuna dikkat çekerek, bu kavurucu sıcaklarda sokak hayvanları için kapının önüne bir kap su ve mama bırakmanın önemli olduğunu vurguladı.

Sokak hayvanlarının sıcak havalarda susuzluk ve açlığa dayanma şanslarının olmadığına işaret eden Curcioğlu, “Su ve mama bulamayan hayvanlar maalesef hastalanıyor, güneş başlarına geçiyor, bedenlerinden su eksiliyor” şeklinde konuştu.

Vatandaşlara konuyla ilgili duyarlı olma çağrısında bulunan Curcioğlu, şöyle devam etti:

“Hayvanların da insanlar gibi suya ve yemeğe ihtiyacı olduğunu unutmayalım.

Gölge bir yer bulup onlara su ve mama koyalım.

Özellikle dinlendikleri ve yattıkları gölgelik alanlardan onları kovmayalım.

Aşırı sıcaklar nedeniyle asfaltlar adeta kaynıyor ve bu yüzden hayvanların patileri de yanıyor.

Zaten hayvanlara güneşten korunacak fazla alan bırakmadık, bu yüzden sığınabildikleri yerlerde onları rahatsız etmeyelim”.

Çağdan: Can dostlarımız su bulma sıkıntısı yaşıyor

Kıbrıs Hayvan Hakları Derneği Başkanı Seda Günsoy Çağdan, yazın kavurucu sıcaklarının sokak hayvanlarına zor zamanlar yaşattığını, özellikle hayvanların su bulma sıkıntısı yaşadığının altını çizdi.

Çağdan, sokak hayvanlarının yazı daha rahat atlatabilmesi için vatandaşlardan kapılarının önüne bir kap su ve mama koymasını rica etti.

Suların ısınmaması ve mamaların bozulmaması için kapların güneşe konulmaması gerektiğini ifade eden Çağdan, 43 dereceyi bulan sıcaklıkta insanların klimalı ortamda bile zorlandığını, sokak hayvanlarının böyle bir şansının da olmadığını kaydetti.

Gölgelik alanlarda bir nebze de olsa serinlemeye çalışan hayvanların rahatsız edilmemesi gerektiğine vurgu yapan Çağdan, “Yaz sıcağında hayvanların rahat nefes alabildikleri yerler gölgelik alanlardır. Bu yüzden onları mümkün olduğunca rahatsız etmemeliyiz” dedi.

Sokak hayvanlarının dışında barınaklardaki hayvanların da ilgi beklediğini aktaran Çağdan, “Arada sırada da olsa barınaktaki hayvanları ziyaret etmeli ve orda yuvalanmayı bekleyen can dostlarımıza kapımızı açmalıyız” ifadelerini kullandı.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88