banner6

“Kapıyı kilitleyince bana kumpas kurdu sandım”

banner37

Ülkeye 10 gün önce turist olarak giriş yapan ve yeni tanıştığı H.D.’nin sarhoş haldeyken çıplak fotoğraflarını çekip, şantaj yaparak 5 bin TL istediği suçlamasıyla tutuklanan M.S.Ç., mahkemede kendini savundu

“Kapıyı kilitleyince bana kumpas kurdu sandım”
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

banner134

KKTC’ye 10 gün önce turist vizesiyle gelen M.S.Ç. isimli şahıs, yeni tanıştığı H.D. isimli adamın sarhoş haldeyken çıplak fotoğraflarını çekip, şantajla 5 bin TL para istediği suçlamasıyla tutuklandı. Fotoğrafları çektiğini kabul eden M.S.Ç., H.D. ile Girne Kapısı’nda tanıştıklarını, kendisini çay içmeye davet ettiğini, kaldığı pansiyona gittiklerindeyse adamın kapıyı kilitlemesi üzerine kendisine kumpas düzenlendiği düşüncesiyle fotoğrafları çektiğini söyledi.


Mahkeme, M.S.Ç.’nin yargılanıncaya kadar cezaevine gönderilmesine emir verdi.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında savcı Senem Palabıyık’ın tanığı olarak yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Ali Gencer, 20.10.2021 tarihinde saat 02.30 raddelerinde Lefkoşa’da Surlariçi’nde faaliyet gösteren Antik House isimli pansiyonun 6 numaralı odasına konuşmak için giden zanlının, konu oda içerisinde ikamet eden H.D.’nin alkollü olduğundan uyuyakaldığı bir esnada çıplak resimlerini cep telefonuna çekip, özel hayatın gizliliğini ihlal ettiğini ve resimleri internette paylaşmamasına karşılık para isteyerek şiddet kullanma tehdidinde bulunduğunu mahkemeye aktardı.


Polis memuru Ali Gencer, zanlının TC vatandaşı olup KKTC’de turist olarak bulunduğunu belirterek, burada bir bağının bulunmadığını söyledi.


Gencer, zanlının cep telefonunun, PGM Data İnceleme Uzmanı tarafından incelenmesi ve konu fotoğrafları paylaşmış olma ihtimalinin araştırılması gerektiğine vurgu yaptıktan sonra, ancak zanlının soruşturmanın bundan sonraki safhasına etki edemeyeceğini belirterek, tutuklu yargılanmasını talep etti.


Bu talebin ardından mahkemeden söz hakkı alan zanlı M.S.Ç., “Adaya 10 gün önce geldim. Girne Kapısı’nda tanıştık. Beni çay içmek için çağırdı. Kapıyı kilitledi. Kafası güzeldi. Bana kumpas kurdu sandım. Ben de fotoğraflarını çektim” ifadelerini kullandı.


Yargıç Mine Ozankaya, zanlının iki ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104