banner6

Kaptan: İnsan hayatına değer vermiyorlar

banner37

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Ahmet Kaptan, UBP-DP Hükümetinin, iş kazalarında işçilerin hayatını kaybetmesi karşısında duyarsız kaldığını, bunun insan hayatına değer vermediklerinin göstergesi olduğunu kaydetti.

Kaptan: İnsan hayatına değer vermiyorlar
banner151

UBP-DP Hükümeti tarafından önemsenmediği için sağlığı ve iş güvenliği konusunda tedbir alınmadığını ve denetim yapılmadığını iddia eden Kaptan, dün meydana gelen ölümlü  iş kazasının da yine ihmalin ve denetimsizliğin  sonucu olduğunu savundu.

Özellikle  Çalışma Bakanı’na seslenen Kaptan, “Hükümet olmanın gereklerini yerine getirin, çalışanların can güvenliğini sağlayacak tedbirleri almak ve denetimleri artırmak için daha kaç  işçinin  ölmesini bekleyeceksiniz?” dedi.

Kaptan yazılı açıklamasında, 2017 yılının  ilk 10 ayında 80’i aşkın iş kazası gerçekleştiğini, 7 emekçinin hayatını kaybettiğini, birçoğunun da sakat kaldığını veya yaralandığını  belirtti.

Bir çok kazanın da polise ve Çalışma Dairesine bildirilmediğini ifade eden Kaptan, işverenlerin iş güvenliği tedbirlerini maliyet olarak gördüğünü, bu nedenle işçilerin can güvenliğini sağlayacak tedbirlerin alınması ve gerekli denetimlerin yapılmasının devletin, özellikle de Çalışma Bakanlığının  görevi olduğunu kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2017, 17:14
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110