banner6

Kaptan: Saatler geri alınıncaya dek mücadeleye devam

banner37

Mesai saatleriyle ilgili varılan uzlaşı konusunda Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası Başkanı Ahmet Kaptan ve Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası Başkanı Tahir Gökçebel BRT’ye değerlendirme yaptı.

Kaptan: Saatler geri alınıncaya dek mücadeleye devam
banner99

Kıbrıs Türk Amme Memurlar Sendikası Başkanı Ahmet Kaptan, sendikalar olarak hem saatlerin bir saat geri çekilmesi hem de çalışma saatlerinin düzenlenmesi ile ilgili olarak mücadele verdiklerini anımsatarak, varılan uzlaşıyla sadece sivil itaatsizliğin ortadan kalktığını, saatler bir saat geri çekilinceye kadar mücadelenin devam edeceğini söyledi.

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası Başkanı Tahir Gökçebel de okullarda 08.30-13.40 olarak uygulanan ders saatlerinin çocukların sağlıklı büyüme gibi temel haklarına aykırı olduğu görüşünü ifade ederek, bu durumu uzlaşı yaratarak bir süreliğine ortadan kaldırmak istediklerini söyledi.

Hükümetin de bazı noktaları kabul etmesiyle bir uzlaşıya varıldığını belirten Gökçebel, esas sıkıntının saatlerin 1 saat geri alınmaması olduğunu ancak bunun halen ortada durduğunu ifade etti.

Tahir Gökçebel, yaşanacak olan ders kayıplarıyla ilgili olarak ise yeni bir çalışma takvimi düzenleneceğini ve kayıpların giderileceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2016, 09:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104