Kar-İş öğrenci taşımacılığını durdurdu

banner37

Kar-İş öğrenci taşımacılığını durdurdu
banner90
banner99

alep ettikleri fiyatı alamadıkları gerekçesiyle ülke genelinde öğrenci taşımacılığını durduran Kamu Araçları İşletmecileri Derneği (Kar-İş) hükümete çağrı yaptı, “uzlaşı sağlanmazsa eylemi sokağa taşıyacağız” uyarısında bulundu. 
Kamu Araçları İşletmecileri Derneği (Kar-İş) Başkanı Fuat Topaloğlu, Türk Ajansı Kıbrıs’a (TAK) yaptığı açıklamada, “Maliyetimizin altında taşımacılık yapmayacağız. Hükümet seçimle uğraşmayı bıraksın, bu işlere baksın. Kimse zararına çalışmaz” dedi.

banner134
Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile eğitim taşımacılığı protokolünde uzlaştıklarını ancak protokolün Maliye Bakanlığı’nın engeline takıldığını savunan Topaloğlu,  “Ortada gerçek bir hesap var ve bizim derdimiz ekmektir” dedi.
Taşımacılığın pandemi sürecinden çok etkilendiğini belirten Fuat Topaloğlu, hükümeti sektörü yalnız bırakmakla, bazı işletmelere ayrıcalık yapmakla da suçladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
servet horoz
servet horoz - 8 ay Önce

bence bu yük artık devletin omzundan kaldırılması lazım.TC.olduğu gibi herkes çocuğunun yol ücretini ödesin.Dar gelirli aileleri okullar saptayıp Taşımacılara bildirebilir.
Çok kalkınmış gelişmiş bir ülke olsak ödensin diycem.Ama nerde???

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75