banner6

Kar-İş'in grev ve eylemleri askıya alındı

banner37

Kamu Araçları İşletmecileri Birliği'nin (Kar-İş), belirlenen yeni yolcu taşıma tarifesinin uygulanmaması gerekçesiyle ülke genelinde başlattığı grev ve eylemler askıya alındı.

Kar-İş'in grev ve eylemleri askıya alındı
banner151

Mehmet KARA

Kar-İş Genişletilmiş Yönetim Kurulu toplantısı az önce sona erdi. Kar-İş Başkanı Fuat Topaloğlu konuyla ilgili KIBRIS'a yaptığı açıklamada, sorunun halen çözümlenmediğini ancak eylemlerin yarın için askıya alındığını bildirdi.

Eğitim Bakanlığı ile Kar-İş yetkililerinin bugünkü görüşmesinin ardından alınan kararda, kapsamlı görüşme ve açıklamanın yarın yapılacağı bildirildi.

Topaloğlu, hafta sonu yapılacak sınavlarda öğrencileri mağdur etmemek için eylem kararının askıya alındığını ifade ederek yarın Yönetim Kurulu'nun yeniden toplanarak ileriki süreçle ilgili adımları konuşacaklarını, öğrencilerin yarın otobüsler tarafından alınarak okula götürüleceğini de sözlerine ekledi.

Alınan karar sonrası, yarın otobüs şoförleri yeniden mesai yapacak. Böylelikle 3 gündür ülke genelinde aksamalar yaşanan taşımacılık sorununun yarın için ortadan kalkacağı düşünülüyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2017, 22:01
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110