banner6

Kar maskeli dört saldırgandan ikisinin daha kimlikleri belirlendi

banner37

Lefkoşa’da içinde bir çiftin bulunduğu salon araca sopalarla zarar verilmesi olayını soruşturan polis iki saldırganın daha kimliğini belirledi, daha önce tutukladığı E.S.’nin tutukluluk süresini ise uzattı

Kar maskeli dört saldırgandan ikisinin daha kimlikleri belirlendi
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

İçerisinde bir çiftin bulunduğu araca ellerindeki sopalarla saldırarak zarar veren kar maskeli dört saldırganla ilgili soruşturmasını sürdüren polis daha önce tutukladığı E.S.’nin haricinde, saldırganlardan ikisinin daha kimliklerini belirlediğini, diğer saldırganının kimliğinin belirlenmesi ve tümünün yakalanması için çalışmaların devam ettiğini açıkladı.


Daha önce tutuklanan E.S.’nin tutukluluk süresi de bu çerçevede 7 gün daha uzatıldı.


“Kasti hasar”, “Tecavüz-i alet taşıma”, “Rahatsızlık” ile “Uygunsuz tavır ve hareket” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı E.S. dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ahmet Demirel, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 07.01.2022 tarihinde saat 23.45 raddelerinde Lefkoşa’da umumi bir yer olan Dr. Fazıl Küçük Bulvarı Cyprus Life Hastanesi karşısında bulunan toprak alan içerisine Lefkoşa’da sakin B.K.’ye ait B.C.Ş.’nin kullanımında bulunan SU 792 plakalı aracı park ettikleri esnada üzerinde plakası olmayan Suzuki Swift marka gri renk bir araç içerisinden inen kimliği meçhul kar maskeli 4 erkek şahsın tasarruflarında bulundurdukları tecavüzkar alet olan ahşaptan mamül sopalar ile yaklaştıklarını anlattı.


Polis memuru Kazım Sevinç, saldırganların konu aracın ön kaput kısmına vurup batık oluşmasına ve sağ arka kapı üzerinde yine sopa ile vurarak batık oluşmasına sebebiyet verip kasten ve kanunsuz olarak hasara uğratıp rahatsızlık vererek uygunsuz tavrı harekette bulunduktan sonra olay yerinden ayrıldıklarına vurgu yaptı.


Sevinç, 10.01.2022 tarihinde mesele ile ilgili KGYS görüntülerinden yürütülen tahkikat neticesinde olayda kullanılan aracın KJ 057 plakalı araç ve konu aracı kullananın da zanlı E.S.’nin olduğunun tespit edildiğini, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emriyle de zanlının Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandığını kaydetti.


Sevinç, olayda kullanılan KJ 057 plakalı aracın emare olarak zapt edildiğini anlattı.


Yürütülen soruşturma sonucunda zanlıyla birlikte olan diğer üç zanlıdan ikisinin kimliklerinin belirlendiğini, birinin ise kimliğini belirlemek için çalışmaların sürdüğünü kaydeden Sevinç, üç zanlının halen arandığını belirtti.


Sevinç, zanlının serbest kalması durumunda aranan kişilere ve emarelere etki etme olasılığı kuvvetle muhtemel olduğundan tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 7 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti. 


Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 7 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104