banner6

Kar maskeli iki zanlı halen kayıp

banner37

Lefkoşa’da içinde bir çiftin bulunduğu salon araca sopalarla zarar verilmesi olayını soruşturan polis E.S.’nin ardından aranan zanlılardan Y.A.’yı da tutukladı

Kar maskeli iki  zanlı halen kayıp
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

İçerisinde bir çiftin bulunduğu araca ellerindeki sopalarla saldırarak zarar veren kar maskeli dört saldırganla ilgili soruşturmasını sürdüren polis daha önce tutukladığı E.S.’nin ardından adını tespit ettiği zanlı Y.A.’yı da tutukladı.

Polis, saldırganlardan ikisinin tutuklandığını, diğer saldırganlardan birinin daha kimliğinin belirlendiğini ve tümünün yakalanması için çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

“Kasti hasar”, “Tecavüz-i alet taşıma”, “Rahatsızlık” ile “Uygunsuz tavır ve hareket” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Y.A. dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Senem Palabıyık, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 07.01.2022 tarihinde saat 23.45 raddelerinde Lefkoşa’da umumi bir yer olan Cyprus Life Hastanesi karşısında bulunan toprak alan içerisine Lefkoşa’da sakin B.K.’ye ait B.C.Ş.’nin kullanımında bulunan SU 792 plakalı aracı park ettikleri esnada üzerinde plakası olmayan Suzuki Swift marka gri renk bir araç içerisinden inen kimliği meçhul kar maskeli 4 erkek şahsın tasarruflarında bulundurdukları tecavüzkar alet olan ahşaptan mamül sopalar ile yaklaştıklarını anlattı.

Polis memuru Kazım Sevinç, saldırganların konu aracın ön kaput kısmına vurup batık oluşmasına ve sağ arka kapı üzerinde yine sopa ile vurarak batık oluşmasına sebebiyet verip kasten ve kanunsuz olarak hasara uğratıp rahatsızlık vererek uygunsuz tavrı harekette bulunduktan sonra olay yerinden ayrıldıklarına vurgu yaptı.

Sevinç, 10.01.2022 tarihinde mesele ile ilgili KGYS görüntülerinden yürütülen tahkikat neticesinde olayda kullanılan aracın KJ 057 plakalı araç ve konu aracı kullananın da zanlı E.S.’nin olduğunun tespit edildiğini, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emriyle de zanlının Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandığını, olayda kullanılan KJ 057 plakalı aracın da emare olarak zapt edildiğini anlattı.

Sevinç, yürütülen soruşturma sonucunda zanlıyla birlikte olan zanlı Y.A.’nın da tutuklandığını ve gönüllü ifade verip, konu suçu işlediğine dair itirafta bulunduğunu mahkemeye aktardı.

Diğer iki zanlıdan bir tanesinin kimliğinin belirlendiğini, birinin ise kimliğini belirlemek için çalışmaların sürdüğünü kaydeden Sevinç, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için Y.A.’nın iki gün poliste tutuklu kalmasını talep etti. 

Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104