banner6

Karadeniz Kültür Derneği, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın 11. ölüm yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı

banner37

 Karadeniz Kültür Derneği, inandığı dava için bir ömür harcayan büyük önder ve devlet adamı, Cumhuriyetin kurucusu Rauf Raif Denktaş’ı rahmet, minnet ve şükranla andı.

Karadeniz Kültür Derneği, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın 11. ölüm yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı
banner99

Karadeniz Kültür Derneği Genel Başkan Murat Zeki Civelek, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın 11. ölüm yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Civelek mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Liderlerin kolay yetişmediği dünyada ne mutlu bizlere ki yaşadığı süre içerisinde Allah’ın bizlere bağışladığı Rauf Raif Denktaş önderliğinde, Türk’ü devletsiz bırakamazsınız, Türk en zor anında bile yeniden dirilir ve devletini kurar mesajını dünyaya iletti.

Hayatını Kıbrıs davasına adayan büyük bir devlet adamı, Türk dünyasının gönlünde taht kurmuş büyük bir lider olarak tarihe mal olan örnek kişiliğiniz daima hatırlanacak ve asla unutulmayacaktır…

Denktaş’ın liderliğinin sadece KKTC sınırları içerisinde değil, dünyada da duruşu ve davasını savunmasıyla alkış toplamıştır. Denktaş’ın Kıbrıs sorununa dünyanın bakışını değiştirmiştir.

İnandığı dava için bir ömür harcayan büyük önder ve devlet adamı, Cumhuriyetimizin kurucusu ve liderimiz Rauf Raif Denktaş’ı rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104