Karaduman’ın hayati tehlikesi sürüyor

banner37

Arkasına bakmadan yönetimindeki araçla şerit değiştirince motosiklet sürücüsü Tacettin Karaduman’ın ağır yaralanmasına neden olan Uğur Kaçar teminatla serbest bırakıldı

Karaduman’ın hayati tehlikesi sürüyor
banner90
banner99

   Girne’de geçtiğimiz salı günü, yönetimindeki araçla dikkatsiz bir şekilde şerit değiştirince, yan şeritteki motosiklete çarparak Tacettin Karaduman isimli sürücünün ağır yaralanmasına neden olan Uğur Kaçar, ileride yargılanmak üzere dün teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yoğun bakımda tutulan Tacettin Karaduman’ın hayati tehlikesinin devam ettiğini ve soruşturmanın halen sürdüğünü belirten polis, ancak zanlının bu aşamada soruşturmaya etki edemeyeceğini kaydetti.

   Girne Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Jale Ergüden’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında meselenin soruşturmasını yürüten polis memuru Sedat Bayramoğlu yeminli şahadet vererek olguları ve talebini aktardı.

   Bayramoğlu, 30 Haziran 2020 tarihinde saat 13.45 raddelerinde Girne Uğur Mumcu Bulvarı’ndaki çift şerit yolda sağ şerit içerisinde Girne istikametine doğru seyreden Çatalköy’de sakin zanlı Uğur Kaçar’ın yönetimindeki PB 014 plakalı Mazda Marka salon araç ile gerisini kontrol etmeden dikkatsizce sol şeride geçiş yapması sonucu o esnada sol şerit içerisinde aynı istikamete doğru seyreden Girne’de sakin Tacettin Karaduman’ın yönetimindeki PT 073 plakalı Honda Activa marka motosikletin sağ yan kısmına aracının sol ön kısmı ile çarptığını belirtti.

   Kaza sonucu yaralanan PT 073 plakalı motosikletin sürücüsü Tacettin Karaduman’ın kaldırılmış olduğu Girne Akçiçek Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk yardım tedavisine müteakip Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde müşahedeye alındığını ve hayati tehlikesinin devam ettiğini kaydeden Bayramoğlu, mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturmanın kısmen tamamlandığını ancak zanlının etki etme olasılığı bulunmadığını belirterek uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Jale Ergüden, zanlının ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile yurtdışına çıkışının yasaklanması, haftada 1 gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması, 3 bin TL nakdi teminat yatırması ve KKTC vatandaşı muteber bir kefilin zanlı lehine 50 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75