Karagöz, kundakladığını itiraf etti

banner37

Gazimağusa’da geçtiğimiz ay kundaklanan David’s People Bistro-Cafe isimli işyeri ile ilgili polisin yürüttüğü soruşturma sonucunda işyerini kundakladıkları öne sürülen Gürbüz Karagöz ve Durmuş Doğan tutuklandı.

Karagöz, kundakladığını itiraf etti
banner90
banner99

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da 19 Haziran 2018 tarihinde sabahın ilk saatlerinde David’s People Cafe-Bistro isimli işyerinin kundaklanması ile ilgili olarak polisin yürüttüğü titiz ve sabırlı soruşturma neticesinde şüpheli görülen 19 yaşındaki Gürbüz Karagöz ve 41 yaşındaki Durmuş Doğan tespit edilerek tutuklandı.

Bölgedeki güvenlik kamerası görüntülerini didik didik eden ve zanlıların kullandığı motosikleti fark eden Gazimağusa Adli Şube ekipleri, önceki gün zanlıları tespit etti. Zanlılardan Gürbüz Karagöz, poliste yapılan sorgulamasında olayı itiraf etti ve işyerini nasıl yaktığını an be an anlattı.

Soruşturma maksatlı nöbetçi mahkeme huzuruna çıkarılan zanlılar aleyhine 3’er günlük tutukluluk emri alındı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi nöbetçi Yargıcı Ümit İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis çavuşu Eren Erdelhan’ı tanık olarak dinletti.

Tanık polis, zanlıların kundaklama suçuna methaldar olduklarını söyledi. Polis çavuşu, 19 Haziran 2018 tarihinde saat 03.45’te Salamis Yolu’nda faaliyet gösteren işletmeciliğini Salih Energin ve Sıdıka Energin’in yapmış olduğu “David’s People Bistro-Cafe” isimli işyerinin yanıcı bir madde dökülüp ateşe verilerek kundaklandığını hatırlattı.

banner134
Mesele ile ilgili olarak yaptıkları tahkikatta kamera görüntülerinde konu bölgede PT 471 plakalı Honda kırmızı renk motosikletle şüpheli şekilde dolaştıkları tespit edildikten sonra 30 Haziran 2018 tarihinde konu şahısların Adli Şube’ye celp edildiklerini anlatan tahkikat sorumlusu, zanlı 1 Gürbüz Karagöz’ün gönüllü ifade vererek zanlı 2 Durmuş Doğan ile birlikte işlediği suçunu itiraf ettiğini söyledi.

Tanık polis Eren Erdelhan, konu şahısların evinde yaptıkları aramada olay saatinde kullandıkları bazı giysiler bulunarak emare olarak alındığını kaydetti.

Mahkemeye gelmeden önce zanlı 2 Durmuş Doğan bir gönüllü ifade verdiğini anlatan tahkikat sorumlusu, ancak bu ifadenin itiraf niteliğinde olmadığını açıkladı.

Savcı Ahmet Özlemler’in sorularını yanıtlayan polis çavuşu Eren Erdelhan, mesele ile ilgili olarak şu ana kadar 15’in üzerinde ifade aldıklarını, alınması gereken başka ifadeler olduğunu ve telefon dökümlerinin gelmesinin ardından tahkikatının şekilleneceğini açıkladı.

Eren Erdelhan, zanlı 1 Gürbüz Karagöz’ün olay saatinde giydiği kot pantolonun incelenmesi için laboratuara gönderileceğini bildirdi. Zanlı 1 Karagöz’ün ifadesinde ve kamera görüntülerinde söz konusu işletmeyi çakmakla yaktığının tespit edildiğini ancak söz konusu çakmağın hâlâ bulunamadığını belirten Erdelhan, zanlıların serbest kalmaları halinde alınacak ifadelere etki etme olasılıklarının yüksek olduğunu aktardı.

Polis çavuşu, zanlı 2 Durmuş Doğan’ın ise olay gecesi evde olduğunu söylediğini, evden bira almak için çıktığını ve sonrasını da hatırlamadığını ifadesinde beyan ettiğini kaydetti. Eren Erdelhan, zanlı 1 Gürbüz Karagöz’ün ise gönüllü ifadesinde olayı detaylı bir şekilde anlattığını dile getirdi.

Yargıç Umut İnan zanlıların soruşturma amaçlı 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını emretti.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 08:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75