Karanlıkta yaşıyor

banner37

Lefkoşa Surlariçi’nde ikamet eden 65 yaşındaki Hacı Ersan Saygın, 14 bin TL’lik elektrik borcundan dolayı evini el feneri ve mum ışığıyla aydınlatmaya çalışıyor

banner87
Karanlıkta yaşıyor
banner90
banner8

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa Surlariçi bölgesinde Yeni Cami Sokak’ta ikamet eden ve geçen yıl elektriği kesik olduğu için yaktığı mumun devrilmesi sonucu evi tamamen yanan 65 yaşındaki Hacı Ersan Saygın, yine büyük çaresizlik içinde.

Evi yandıktan sonra Vakıflar İdaresi tarafından tamir edilen ve yeniden kendi yuvasında yaşamaya başlayan Saygın’ın elektrik borcundan dolayı hâlâ evinde elektrik yok. Evi yanmadan önce ve evi tamir edildikten sonraki süreç de dahil yaklaşık bir yıldır karanlıkta yaşayan Saygın, el feneri ve mum ışığıyla aydınlatma sağlıyor.

İçişleri Bakanlığı’ndan emekli olan Saygın, yaklaşık 14 bin TL’lik elektrik borcu olduğunu belirtti.

Annesinin hastalığı sırasında yaşaması için tıbbi makineler alıp, borçlandığını ifade den Saygın, her ay aldığı bin 800 TL emekli maaşından bin 500’ünün banka borcuna kesildiğini, geriye kalan 300 TL’yle de geçinmeye çalıştığını söyledi.

Yanan evinin KIBRIS’ın da yardımıyla Vakıflar İdaresi, Lefkoşa Türk Belediyesi ve vatandaşlar tarafından tamir edildiğini, bu sürede de huzurevinde kaldığını anlatan Saygın, evine kavuştuğunu ancak borcundan dolayı hâlâ elektriğinin olmadığını yineledi.

Saygın, “Tek korkum, geçen yıl mumdan dolayı evim tamamen yandı. Ya yine aynı talihsizliği yaşarsam diye endişeliyim. Bu korkumdan dolayı artık evde mum da yakmıyorum” dedi

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 08:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75