banner6

Karayolları Dairesi'ne sabotaj: Elektrik kabloları koparıldı

banner37

Karayolları Dairesi’nin trafo merkezindeki elektrik kabloları kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından kesildi. Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı ve polis olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

Karayolları Dairesi'ne sabotaj: Elektrik kabloları koparıldı
banner150

banner150

banner99

Karayolları Dairesi’ne girilerek kamera sistemine zarar verildi, elektrik kabloları kesildi, ağaç dalları koparıldı ve araç anahtarları çalındı. Polis, dün akşam üstü saat 18:00 sıralarında yaşanan olayla ilgili soruşturma başlattı, kamera kayıtları inceleniyor.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı Daire’ye giderek Daire Müdürü Dürdane Abi Acı ile daire personelinden yaşananlarla ilgili bilgi aldı. 

Basına kısa bir açıklama yapan Bakan Arıklı, Karayolları Dairesi’nin yıllardır yapılamayan ve başkalarına devredilen işleri bir süredir kendi imkanlarıyla yapmaya başladığını ve böyle bir sabotajla karşılaşmanın kendilerini üzdüğünü ve endişelendirdiğini söyledi.

Kamera sisteminden sabotajı düzenleyen kişinin ve arkasında birinin olup olmadığının tespit edileceğini ifade eden Arıklı, şu anda bekçisi olmayan daireye başka bir daireden bekçi çağrılacağını da kaydetti.

"ELEKTRİK KABLOLARI KOPARILDI, KAPILAR KIRILDI VE CİDDİ HASARLAR VERİLDİ"

Kıbrıs Postası'na özel açıklamalarda bulunan Karayolları Dairesi Müdürü Dürdane Abi Acı ise, olayı güvenlik kamerasından gördüklerini ifade ederek, “Biri geldi, elektrik kablolarını kopardı, araçların anahtarlarını aldı” şeklinde konuştu.

Acı, kapıların kırıldığını ve ciddi hasarlar verildiğini dile getirerek, “Polis gerekli çalışmayı yapıyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104