banner6

Karayolları Dairesi önce izin verdi sonra müdahale etti

banner37

Gönyeli Belşediyesi'nin Karayolları Dairesi'nden izinli alt geçit projesi, çalışmaların başlamasından kısa bir süre sonra yine Karayolları Dairesi tarafından durduruldu.

Karayolları Dairesi önce izin verdi sonra müdahale etti
banner151 banner143

İsmail VOLKAN

Lefkoşa-Güzelyurt ana yolunun ilk kilometrelerinde yapılması planlanan alt geçit için çalışmalar bu sabah Gönyeli Belediyesi ve Karayolları Dairesi'nden bir ekip tarafından başlatılmıştı.

Çalışmaların başlamasından kısa bir süre sonra Karayolları Dairesi'nden başka bir ekip polisle birlikte saat 10.00 sıralarında bölgeye gelerek, dairenin alt geçit yerine çember yapılmasına karar verdiğini söyledi ve inşaatı durdurdu.   

Çalışmalar nedeniyle trafik, Belediye Bulvarı'nın son bulduğu çemberden Kermiya bağlantısının olduğu çembere kadar tek şeritten veriliyor. 

Diğer yandan Gönyeli Belediyesi'nin dört ay sürmesi planlanan çalışmalar nedeniyle yolun kapanacağını basına bildirmediği, polise bildirdiği ancak gün vermediği ifade ediliyor. Edinilen bilgiye göre Başsavcılık hem Gönyeli Belediyesi'nin hem de Karayolları Dairesi'nin projeleri inceledikten sonra konuyla ilgili karar verecek.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2017, 11:28
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104