banner6

Karbon monoksit zehirlenmesinden öldü!

banner37

Ülkemizde üniversite eğitimi alan 20 yaşındaki Ameyo Jahsways Adamto, tencere içine yaktığı kömür ile ısınmak isterken yaşamını yitirdi

Karbon monoksit zehirlenmesinden öldü!
banner99

BİLİNÇSİZLİK CANINA MAL OLDU… Ülkemizde üniversite eğitimi alan 20 yaşındaki Ameyo Jahsways Adamto Küçük Kaymaklı’da kaldığı apartman dairesinde, “tencere” içine yaktığı kömür ile ısınmak isterken ilk belirlemelere göre “karbon monoksit zehirlenmesinden” yaşamını yitirdi.

banner134

Emine UYSAL ÇALUDA

Ülkemizde üniversite eğitimi alan 20 yaşındaki Ameyo Jahsways Adamto kaldığı evde tencere içine yaktığı kömür ile ısınmak isterken ilk belirlemelere göre karbon monoksit zehirlenmesinden yaşamını yitirdi.

Genç kadının cansız bedeni dün öğleden sonra Küçük Kaymaklı’daki Üsküdar Sokak’ta üçüncü katta ev arkadaşları tarafından bulundu.

Olay önce hastaneye ardından da polise bildirildi. Ekipler kısa sürede olay mahalline gitti ancak 20 yaşındaki Ameyo Jahsways Adamto’nun hayatını kaybettiği görüldü.

Yerde yatar halde bulunan genç kadın, Polis Ambulansı ile Dr. Burhan Nalbatoğlu Devlet Hastanesi’nin morguna kaldırıldı.

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube ve Olay Yeri İnceleme ekibi konu evde saatler süren incelemelerde bulundu.

Polisin olayla ilgili “karbon monoksit zehirlenmesinden” şüphe ettiği bilgisine ulaşıldı.

20 yaşındaki Ameyo Jahsways Adamto’nun ölüm nedeni bugün yapılması beklenen otopsiyle belirlenecek.

Tenceredeki kömürler soğuktu

Olay Yeri İnceleme ekibi, tencerenin içinde yakılan kömürün soğuk olduğunu tespit etti. Polis ekibi, odada bulunan açık halde bir paket kömürü de emare olarak aldı.

Genç kadının iki ev arkadaşından da ifadeler temin edildi. Yabancı uyruklu ev arkadaşı kadın, apartmanın önünde uzun uzun gözyaşı döktü.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104