Kardeşi yüzünden başı beladan kurtulamadı!

banner37

Girne’de aynı evde yaşadığı kız kardeşinin başında şarap şişesi kıran ve kız kardeşinin erkek arkadaşının boğazını kırık şarap şişesi parçasıyla keserek yaralayan zanlı Samet Buğrahan Gönülalan, yargılanmayı cezaevinde bekleyecek

Kardeşi yüzünden başı beladan kurtulamadı!
banner90
banner8

Ahmet VAMIK
Girne’de aynı evde yaşadığı kız kardeşini kıskandığı gerekçesiyle, kız kardeşinin başında şarap şişesi kıran ve kız kardeşinin erkek arkadaşının boğazını kırık şarap şişesi parçasıyla keserek yaralayan zanlı Samet Buğrahan Gönülalan, tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.
İsmi ağustos ayında Mağusa’da meydana gelen silahlı adam kaçırma olayına karışan ve Halil Turan isimli taksi şoförünün silahlı kişilerce kaçırılarak dövülmesi olayının azmettiricisi olarak tutuklanan Selin Afra Gönülalan, bu kez erkek kardeşinin şiddetine uğradığı gerekçesiyle kardeşinden şikayetçi oldu.
Zanlı Samet Buğrahan Gönülalan, Ağustos ayında Mağusa’da meydana gelen silahlı adam kaçırma olayı soruşturması esnasında polise yalan bilgi vermek suçundan tutuklanarak teminata bağlanmış ve serbest bırakılmıştı.
Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlı, yeniden suç işlememesi için hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.
Mahkemede söz alan zanlı, ülkemize Temmuz ayında 20 günlük bir tatil için geldiğini söyleyerek, ağustos ayında yine kız kardeşi yüzünden başının belaya girdiğini ve bu nedenle Türkiye’ye geri dönemediğini ifade etti.
Mahkemede konuşurken gözyaşlarına boğulan zanlı, “Benim kız kardeşim burada eskortluk yapıyor. Olay akşamında çok alkol aldım ve ben yaşadıklarım nedeniyle olay gecesi bileğimi keserek kendimi öldürmeye çalıştım” iddiasında bulundu.

banner134
Yeniden suç işlemesin diye cezaevine gönderildi
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Serhat Özcü’yü tanık olarak dinletti.
Polis memuru Serhat Özcü, zanlı Samet Buğrahan Gönülalan’ın 25 Aralık günü saat 03.00 sıralarında Girne’de bir apartman dairesinde meydana gelen “Yaralama” ve “Ciddi Darp” meselesinden methaldar olduğunu belirtti.
Zanlının, aynı evde ikamet ettiği kız kardeşini kıskandığı gerekçesiyle elinde bulunan şarap şişesini Selin Afra Gönülalan’nın başında kırdığını belirten Serhat Özcü, araya girmeye çalışan Ömer Göksu’nun boğazını kırık şarap şişesi parçasıyla keserek yaralayan zanlı Samet Buğrahan Gönülalan’ın şikayet üzerine tutuklandığını mahkemeye aktardı.
İki müştekinin de Girne Akçiçek Hastanesi’nde yapılan ilk tedavilerinin ardından hastaneden taburcu edildiklerini ifade eden Özcü, meseleyle ilgili soruşturmanın tamamlandığını belirtti.
Serhat Özcü, 2 Temmuz 2018 tarihinde adaya 90 günlük turist vizesiyle giriş yapan zanlı Samet Buğrahan Gönülalan’ın 9 Ağustos’ta Mağusa’da polise yalan bilgi vermek suçundan teminata bağlandığını kaydetti.
Polis memuru Serhat Özcü, şu anda teminata bağlı olarak ülkemizde bulunan ve ülkede bulunduğu kısa süre içerisinde ikinci kez suça karışan zanlının serbest kalması halinde yeniden suç işleme veya yargılanmaktan kaçma ihtimali olduğunu vurgulayarak tutuklu yargılanmasını talep etti.
Yargıç Meltem Dündar, serbest kalması halinde yeniden suç işleme ve yargılanmaktan kaçma ihtimali yüksek olan zanlının 20 gün süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 08:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75