Kardeşler daha sonra yargılanacak

banner37

Evlerinde az miktarda uyuşturucu madde bulunan iki kardeş, teminata bağlanarak serbest bırakıldı

banner87
Kardeşler daha sonra yargılanacak
banner90
banner8

Emine UYSAL

Lefkoşa’da Narkotik polisinin arama yaptığı evde, adada öğrenci statüsünde bulunan ve az miktarda uyuşturucu madde ile yakalanan yabancı uyruklu iki kardeş yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

“Kanunsuz Uyuşturucu Madde (Hintkeneviri) Tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan iki kardeş, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kaan Kurtbir’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Kurtbir, 29.05.2018 tarihinde, Lefkoşa’da K.M. (E-22) ve A.H.M.’nin (E-21) kalmakta oldukları ikametgâhta yapılan aramada, 2 gram 523 miligram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde ve içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olan bir adet öğütücü bulunarak emare olarak alındığını anlattı.

Her iki zanlının da Suriye uyruklu olup adada öğrenci statüsünde olduğunu ve zanlı K.M.’nin askıda benzer davası olduğunu belirten Kurtbir, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Rauf Kürşad, her iki zanlının da yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, üçer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2018, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75