Kardeşlerin çamaşır kavgası kanlı bitti

banner37

Alayköy’de ‘çamaşır yıkama’ yüzünden çıkan kavgada, E.K., kardeşi E.K..’yi bıçakla yaraladı

Kardeşlerin çamaşır kavgası kanlı bitti
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Alayköy’de sakin E.K., ile erkek kardeşi arasında çıkan kavga bıçaklamayla sonuçlandı. E.K., çamaşırların yıkanması konusunda tartıştığı erkek kardeşi E.K.’yi sağ dirsek kısmından bıçakla hafif şekilde yaraladı.  

Komşularının olayı polise bildirmesi üzerine “Yaralama”, suçlamasıyla tutuklanan zanlı E.K., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Toykan Gülerler, zanlı E.K.’nin 25.07.2021 tarihinde 23.30’da kardeşi ile çamaşırların yıkanması konusunda çıkan sözlü tartışma sonrasında, birbirlerini darp ettikten sonra, zanlı E.K’nin tasarrufunda bulundurduğu ağız uzunluğu 7 santimetre, toplam uzunluğu 16 santimetre olan bıçakla sağ dirsek kısmından yüzeysel yaralandığını mahkemeye aktardı.

Polis memuru Toykan Gülerler, olayın soruşturmasının komşuların şikayeti üzerine başladığını ve müştekinin  kardeşinden şikayetçi olmadığını kaydetti.

Tahkikatın tamamlandığını belirten Gülerler, zanlının KKTC vatandaşı olduğunu belirtip, zanlının

yargılanıncaya değin mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti. 

Yargıç Temay Sağer, davaları görüşülünceye kadar yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakit teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 50 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve iki haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşullarına bağlı olarak tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

banner134


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88