banner6

Karpaz yolları, 'bubi' tuzaklarıyla dolu

banner37

Su borularının döşenmesi için kazılan yollar gelişigüzel dolduruldu. Çukurlar ve kesiklerle dolu yollar, trafik kazalarına davetiye çıkarırken, araçlara da büyük hasar veriyor

Karpaz yolları, 'bubi' tuzaklarıyla dolu
banner151 banner143

Ayşe BULUT

Karpaz yolları deyim yerinde ise “bubi” tuzaklarıyla dolu.

Boğaztepe anayoluna, su borularının döşenmesi için kazılan yolların gelişi güzel doldurulması, vatandaşı çileden çıkardı.

Boğaztepe -Yarköy anayolunda ise su borularının döşenmesi sonucu kazılan yol kenarlarında çukurlar oluştu.

İskele’den Boğaztepe – Kantara – Yarköy- ve Turnalar’a giden yolun durumu da içler acısı. Su borularının döşenmesi için kazılan yolların betonla doldurulması, ayrı bir şikayet konusu.

Araçlar, betonla tam doldurulmayan yol kenarlarındaki boşluğa düşmek zorunda kalıyor ve hem araçlar, hem de lastikleri zarar görüyor.

Yarköy istikametinden gelindiğinde Boğaztepe Melankolin sokağa dönülen kavşaktaki demir çubuk yol içerisinde ve araçların lastiklerini hasara uğratıyor.

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, Boğaztepe’deki bir vatandaşın mağduriyeti hakkında ilgili şahsı aradığını, kendilerine iş programı çerçevesinde işin yapılacağını ancak kesin net bir tarih belirtmediğini söyledi.

Sadıkoğlu, yeni sosyal konutlar bölgesine giden Melankolin sokağındaki yolun çok kötü olduğunu, 500 metrelik yolu kendisinin dökeceğini bildirdi.

Diğer çukurların ise Su İşleri Dairesi’nin onayı olmadan dökülmediğini, onların sorumluluğunda olduğunu anlatan Sadıkoğlu, bölge halkının çok mağdur olduğunu ve bu konuyla ilgilendiğini, yaptığı girişimlerde sorunun giderileceğinin kendisine söylediğini belirtti.

Boğaztepe Muhtarı Bohur Özoğlu da şunları kaydetti:

“Bir senedir bu yol çalışmaları devam etmektedir. Kazı çalışmaları yapıldığında güzergahlarla ilgili uyarılarda bulunduk. Borular döşendi. Bir kilometrelik mesafe içerisine borularımızı döşeyip testini yaptıktan sonra kapatacağız dendi. Ancak bir sene oldu. Beton döküldü üstelik asfalttan aşağıya bir beton döküldü. Arabalar bu çukurlara düşmemek için büyük çaba sarf eder, araçlar kaza riskiyle karşı karşıya kalır.

Yol içerisindeki demir çubuk da birçok aracın lastiğine zarar verdi. Bir- iki defa kaza oldu; çok büyük kaza olmasa da araçlarda maddi hasar oluştu. Bildiğim kadarıyla 10-15 tane arabanın jantları ve lastikleri hasar gördü.

Bunun dışında toz toprak nedeniyle bölgede oturan vatandaşlar mağdur oluyor.

Yaptığımız girişimler sonuçsuz kaldı. Gereğinin en kısa zamanda yapılmasını bekliyoruz”.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2016, 10:24
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104