Karpaz'ın yağmur derdi bitmiyor

banner37

Sağanak yağış, Karpaz bölgesinde dün de etkili oldu ve Gazimağusa-Karpaz anayolunun üç noktasında su baskınları nedeniyle trafik durduruldu

Karpaz'ın yağmur derdi bitmiyor

Ayşe BULUT

Yeni yıla yağmur, sel, su baskınları ve hortumla giren Karpaz’ın yağmur derdi bitmiyor. Haftalardır yağış alan bölgede toprak suya doyduğu için yarım saatlik yağışlar bile su baskınlarına neden olabiliyor.

Sağanak yağış, Karpaz bölgesinde dün de etkili oldu ve Gazimağusa-Karpaz anayolunun üç noktasında su baskınları nedeniyle trafik akışı durduruldu, polis bazı yollar için ‘dikkatli olunması’ için uyarı yaptı.

Bafra’da da etkili olan sağanak yağışlar, tarlaların yanı sıra köy mezarlığında da su baskınlarına neden oldu.

Dün saat 12.00 sıralarında başlayan ve yaklaşık yarım saat süren şiddetli yağış ve dolu nedeniyle Çayırova – Yenierenköy anayolu üzerinde üç noktada su birikinti ve baskınları nedeniyle trafikte aksamalar yaşandı.

Özellikle Pamuklu anayolu üzerinde su baskını nedeniyle trafik akışı polis kontrolü ile sağladı.

Öte yandan Çayırova’nın girişinden çıkışına kadar olan anayol trafiğe kapatılarak trafik akışı polis kontrolü ile Çayırova köyü içerisinden verildi.

Yoldaki yağmur suları, kepçenin açtığı kanallar sayesinde boşaltılırken, İskele İtfaiyesi de yolda biriken çamurları yıkayarak olası tehlikelerin önüne geçti.

Trafiğe kapanan yolların yeniden açılması için yapılan çalışmalara Karayolları Dairesi’ne bağlı ekipler de katıldı.

Polis, gün içerisinde bölgedeki durumla ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Sürücülerin Dikkatine

Şiddetli yağış nedeniyle, Çayırova -Yenierenköy Anayolu üzerinde yer yer su birikintileri oluşmuştur. Sürücülerin yavaş ve dikkatli seyretmeleri önemle rica olunur.”

“Sürücülerin Dikkatine

Su taşkını nedeniyle, Çayırova ve Bafra kavşakları arasında kalan yol trafiğe kapatıldı. Ulaşım Çayırova köy içinden sağlanmaktadır.”

“Sürücülerin Dikkatine

Çayırova- Bafra kavşakları arasında kalan yol trafiğe açıldı. Ancak, güzergah boyunca yer yer su birikintileri ve yola akan çamurlu sulardan dolayı sürücülerin yavaş ve dikkatli seyretmeleri önemle rica olunur.”

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER