Karpazlılar daha güvenli yol istiyor

banner37

Karpaz bölgesinde trafiğe kurban giden Mehmet Akın’ın kaza yaptığı noktaya “Sen hep kalbimizdesin” yazılı bir tabela asıldı. Yenierenköy Belediyesi Başkanı ve Akın’ın ailesinin katıldığı etkinlikte, devlet büyüklerinden beklentiler de dile getirildi

banner87
Karpazlılar daha güvenli yol istiyor
banner90
banner99

Ayşe BULUT

Karpaz bölgesinde meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitiren Mehmet Akın için kaza yaptığı yere “Sen hep kalbimzdesin” yazılı bir tabela asıldı.

Yenierenköy Belediyesi ve Akın’ın ailesinin öncülüğünde hazırlanan tabelayla, trafik kazalarına dikkat çekmek istendi. Etkinlikte yapılan konuşmalarda ise, sürücülerin trafik kurallarına uyması istendi; devletin de Karpaz bölgesi yollarını daha güvenli hale getirmesi talep edildi.

Çok duygusal bir ortamda gerçekleşen etkinlikte, Mehmet Akın’ın annesi Naime Akın’ın oğlunun fotoğrafının bulunduğu tabelanın altında bir demet çiçek bırakıp, gözyaşlarına boğulması herkesi etkiledi.

Mehmet Akın’ın kardeşi Onur Akın, “Yaşanan acı çok büyük… Sevenlerimizin desteğiyle ayaktayız. Köy yolumuza hız tespit kamerası konulması için defalarca talepte bulunduk, sadece köyün çıkışına bir tane yerleştirildi” dedi.

Lisan Ki de, “Köy içinde çocuklarımız, okula gitmek için anayolu karşıya geçiyor. Yollarımızı daha güvenli hale getirin” dedi.

Yenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak da bölgedeki ölümlü trafik kazalarının fazlalığına dikkat çekerek başka ölümler olmaması adına, vatandaşların da dikkatini çekmek için köye uyarıcı bir tabela astıklarını belirtti.

Siyasilerin, Karpaz bölgesine öncelik vermesini beklediklerini, yolların yapılmasını istediklerini vurgulayan Yeşilırmak, birçok kazanın yollardaki sorunlardan kaynaklandığını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75