Kasapoğlu: KKTC'nin gelişimi için her imkanla destek olmaya hazırız

banner37

Türkiye Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu KKTC’de temaslarda bulundu…

banner87
Kasapoğlu: KKTC'nin gelişimi için her imkanla destek olmaya hazırız
banner90
banner8

12. Spor Şurası’na katılmak üzere KKTC’yi ziyaret eden Türkiye Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay ve Başbakan Tufan Erhürman tarafından kabul edildi. Bakan Kasapoğlu ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda iki ülke arasındaki işbirliğinin önemine vurgu yaptı. Spor şurasının işbirliğini geliştirme açısından önemli olduğunu kaydeden Kasapoğlu, Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak KKTC’nin sportif gelişimi için her imkanla destek olmaya hazır olduklaırnı söyledi.

Kasapoğlu “Gerek Federasyonların gerekse kulüplerin işbirliği çerçevesinde yeni olanaklar geliştirmek için hazırız. Bununla birlikte ululararası arenada KKTC’li sporculara uygulanan ambargoların bertaraf edilmesi yönündeki çalışmalara devam edeceğiz” dedi. Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay da, spor politikalarının geleceğinin belirleneceği Spor Şurasının kendileri için önemine işaret etti.. KKTC’nin spor ambargolarından dolayı uluslararsı müsabakalarda yer alamadığını, bunun sporcular için ciddi bir sıkıntı olduğunu kaydeden Uluçay, bu sorunların aşılabilmesi için KKTC ile Türkiye Cumhuriyeti’nin elinden gelen tüm çabayı ortaya koyacağına inanç belirtti.

banner134
Kasapoğlu, Başbakan Tufan Erhürman tarafından da kabul edildi…

Başbakan Erhürman KKTC’nin bir yandan spor alanında faaliyetler yürütmeye çalışırken bir yandan da başka ülkelerin maruz kalmadığı sorunlarla uğraşmak zorunda kaldığını kaydetti. Başbakan Erhürman, temel hedeerinin daha fazla insanın spor yapmasını sağlamak, daha fazla lisanslı sporcuya sahip olmak, daha fazla elit sporcu yetiştirmek ve en önemlisi sporcularının uluslararası müsabakalarda yer alması olduğunu söyledi.

İçinde bulunulan koşullara kıyasla uluslararası çapta başarı gösteren çok fazla sporcu olduğunu kaydeden Başbakan, “bu bize gösteriyor ki eğer tesisleşmede gerekli çabayı ortaya koyabilirsek ve uluslararası alanda sporcularımızın önünü açabilirsek KKTC spor alanında kendi ismini rahatlıkla duyurabilecek bir ülkedir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75