banner6

Kasım : Personellerin aylıklarını aksatmadık

banner37

Geçitkale-Serdarlı UBP Belediye Başkanı Adayı Halil Kasım Kıbrıs TV ekranlarında Halil Esendağlı’nın Her Şey Masada programına katılarak, soruları yanıtladı.

Kasım : Personellerin aylıklarını aksatmadık
banner150

banner150

banner99

Geçitkale-Serdarlı UBP Belediye Başkanı Adayı Halil Kasım Kıbrıs TV ekranlarında Halil Esendağlı’nın Her Şey Masada programına katılarak, soruları yanıtladı.Belediye meclis üyeliği yaptığı dönemlerde belediyeye dair sıkıntıların birçoğunu gördüğünü söyleyen Kasım, “Belediye’ye girdikten sonra daha fazla sıkıntıların olduğunu gördüm. Çünkü personel maaşları üç taksitle ödeniyordu, personel maaşlarını düzgün alamıyorlardı, esnaftan malzeme alamıyorduk, araç gereçler çalışmıyordu.” dedi.
 

“PERSONELLERİN AYLIKLARINI AKSATMADIK”

Bunların düzeltilmesinin belli bir zaman aldığını dile getiren Kasım, “30 Kasım tarihinde yaptığım son Serdarlı Belediye Başkanlığı süresince hiçbir zaman personellerin aylıklarını aksatmadık. Pandemi süresini yaşamış olmamıza rağmen personelimize aylıklarını ödedik.” şeklinde konuştu.

“ELİMİZDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPTIK”

2019 yılında yaşanan pandemi sonrasında sıkıntı yaşadıklarını belirten Kasım, “Katkılarımızın artmaması, gelirlerimizin düşmesi, hayat pahalılığının artması bizim önümüzü kesmeye başladı. Ama bu sürece rağmen elimizden gelenin en iyisini yaptık.” vurgusunu yaptı.

Kasım projelerini köylerde muhtarlarla görüşerek, onların eksikliklerini göz önünde bulundurarak yaptıklarını ve yapacaklarını vurgulayarak, sözlerine şöyle devam etti: “Yolların ada genelinde tadilata ihtiyacı olduğunu söyleyen Kasım, “Bu tadilatın belediyelerin güçlü olmasıyla yapılacağını düşünüyorum. İnşallah 5195 sayılı yasa en erken sürede geçer çünkü 5195 sayılı yasanın geçmemesi durumunda hiçbir değişiklik olmaz, daha da kötüye gider.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104