Kasıtlı ve art niyetli bir karar!

banner37

Mehmetçik Belediyesi’nin Bafra Plajı’nda “su sporları” için İskele Kaymakamlığı’na yaptığı başvurunun reddedilmesine Başkan Cemil Sarıçizmeli sert tepki gösterdi

banner87
Kasıtlı ve art niyetli bir karar!
banner90
banner8

Ayşe BULUT

   Mehmetçik Belediyesi’nin, Bafra Plajı’nda, “su sporları” izni almak için İskele Kaymakamlığı’na yaptığı müracaat reddedildi.

   Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, bu duruma sert tepki gösterdi.

   Sarıçizmeli, gerekli izni vermeyen İskele Kaymakamı Mustafa Ürüncüoğlu’nu, “kasıtlı ve art niyetli” davranmakla suçladı.

   Ürüncüoğlu ise söz konusu alanın yetersiz olduğunu, geçmişte iki kişiye izin verildiğini ve konunun hâlâ değerlendirme aşamasında olduğunu belirtti.

“Belediye olarak kalkınmamıza izin verilmiyor”

   Mehmetçik Belediye Başkanı Sarıçizmeli, İskele Kaymakamı’nın tamamen keyfi bir karar verdiğini savunarak,  Bafra Plajı’nın da kamuya ait bir turistik bölge olduğunu söyledi.

   Cemil Sarıçizmeli, özel şahıslara ve işletmelere izin verildiğini ifade ederek İskele Kaymakamı’nı eleştirdi.

   İskele Kaymakamlığı’nın ve Mehmetçik Belediyesi’nin birer devlet kurumu olduğunu, birbirlerini desteklemeleri gerekirken, önlerine engeller konulduğunu ifade eden Sarıçizmeli, turistik işletmeler ve otellerin bu izni alarak çok ciddi miktarda para kazandıklarını anlattı.

   Sarıçizmeli, belediye olarak kendilerinin de ihaleye çıkabileceklerini ve bunun Mehmetçik Belediyesi’ne gelir kaynağı oluşturabileceğini kaydetti.

   Başkan Sarıçizmeli, “su sporları izni” için düzenlenmiş herhangi bir yasa olmadığını ve verilecek kararın tamamen kaymakamın takdiri olduğunu vurgulayarak, Mehmetçik Belediyesi’ne bu iznin kasıtlı olarak verilmediğini iddia etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet kandili
mehmet kandili - 13 ay Önce

hic olur izin versinler sonra belediye biraz gelir elde etsin sıkıntılar malum ama özel şahıs olsa onlara verirler ondandır da bu memleket hayır etmez cünkü ettirmezler

SIRADAKİ HABER

banner75