banner6

Kasulidis Bratislava yolcusu

banner37

Kıbrıs Rum Dışişleri Bakanı Yoannis Kasulidis’in, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Slovakya dönem başkanlığı çerçevesinde, 2–3 Eylül tarihlerinde Bratislava’da gerçekleştirilecek olan AB Dışişleri Bakanları (Gymnich) gayri resmi toplantısına katılacağı haber verildi.

Kasulidis Bratislava yolcusu
banner151 banner143

Fileleftheros gazetesi, yapılan resmi açıklamaya göre, toplantı çalışmaları sırasında, Türkiye’deki gelişmeler, Ukrayna’daki durumla ilgili olarak Minsk anlaşmasının uygulanması, AB güvenlik politikası ile dış politikasına ilişkin küresel strateji, aynı zamanda terör ve radikalleşmeyle mücadele konularının ele alınacağını haber verdi.

Gazete, toplantıya katılacak olan Dışişleri Bakanlarının, Türkiye’nin Avrupa Konularından Sorumlu Bakanı ile “Doğu Ortaklığı” Dışişleri Bakanlarıyla görüşmelerde bulunacaklarını da yazdı.

Gazete Kasulidis’in, “Gymnich” toplantısı çerçevesinde gerçekleştirilecek olan Avrupa Halk Partisi Dışişleri Bakanları toplantısına katılacağını da kaydetti.

Öte yandan gazete, Dışişleri Bakanı Kasulidis’in, İngiltere’nin AB’den ayrılması ışığındaki çalışmalarla ilgili hükümet çalışmaları çerçevesinde, Gymnich toplantısının öncesinde, Malta ve İrlanda Dışişleri Bakanlarıyla görüşeceğini de ekledi.

Politis ise aynı haberin içerisinde, Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis’in geçtiğimiz Salı akşamı, 16 Eylül’de Bratislava’da gerçekleştirilecek olan gayri resmi toplantı ışığında, Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk ile bir telefon görüşmesi yaptığını yazdı.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2016, 10:58
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104