banner6

Kasulidis: Küçük ülkeler güçlerini birleştirmeli

banner37

Kıbrıs Rum Dışişleri Bakanı Yoannis Kasulidis’in Güney Kıbrıs’ı ziyaret eden San Marino Dışişleri Bakanı Pasquale Valentini ile görüştüğü haber verildi.

Kasulidis: Küçük ülkeler güçlerini birleştirmeli
banner99

Fileleftheros gazetesine göre Kasulidis, yaptığı açıklamada küçük ülkelerin güçlerini birleştirmesi ve dayanışma içerisinde olması gerektiğini vurguladı.

San Marino’lu mevkidaşının ziyaretine büyük önem verdiğini belirten Kasulidis, San Marino’nun Avrupa Konseyi, BM ve diğer yerlerdeki oylamalarda hep Güney Kıbrıs’ın yanında durduğunu söyleyerek, bu ülkenin gerçek dost olduğunu ifade etti.

banner134

San Marino’nun Andorra ve Monako ile birlikte AB ile ortaklık anlaşması imzalaması çabasına destek belirten Kasulidis, böyle bir anlaşmanın büyük öneminin olduğunu ve ekonomilerinin olumsuz etkilenmemesi için dikkatle yapılması gerektiğini söyledi.

San Marino Dışişleri Bakanı Valentini ise Kıbrıs’ın yeniden birleşmesi yönündeki çabalara değinerek, ülkesinin bu yöndeki çabalara destek verebilmek için uluslararası organlar çerçevesinde elinden geleni yaptığını belirtti.

Valentini, Güney Kıbrıs’a kendilerine verdikleri destekten ötürü teşekkür etti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2016, 13:18
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104