Kate Fellows’u kaybettik

banner37

banner87
Kate Fellows’u kaybettik
banner90
banner99

KIBRIS Medya Grubu bünyesinde bulunan ve İngilizce olarak haftalık yayın yapan Cyprus Today Gazetesi’nin emektar çalışanlarından Kate Fellows, hayatını kaybetti.

Bir süredir Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören Fellows, 8 Ocak Çarşamba gecesi hayata gözlerini yumdu.

15 yıldır çalıştığı Cyprus Today gazetesinde yemek sayfası hazırlayan ve gazetenin tashih sorumlusu olan Kate Fellows’un cenazesi, 15 Ocak Çarşamba günü Karaoğlanoğlu’ndaki GreenHill British mezarlığına defnedilecek.

KIBRIS Medya Grubu’na ve görev yaptığı Cyprus Today gazetesine büyük bir bağlılığı olan ve işini her zaman özveriyle yapan Kate Fellows’ın vefatı, çalışma arkadaşlarını da büyük üzüntüye boğdu.

İskoçya’da doğan ve 1990’lı yılların başında eşi Harry Fellows ile birlikte Kıbrıs’a gelerek Karşıyaka’ya yerleşen Kate Fellows, İngilizce’nin yanı sıra Fransızca, İspanyolca, Almanca ve Türkçe dillerini de çok iyi derecede biliyordu.

Bir dönem Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın Cumhurbaşkanlığı ofisinde de çalışan, Kate Fellows, Kuzey Kıbrıs Türk-İngilizce Derneği’nde (Anglo Turkish Association Chairperson) de aktif üye olarak faaliyet gösteriyordu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75