Katil annenin 'cezai ehliyeti tam'

banner37

Gönyeli’de, 7 yaşındaki oğlunu bıçaklayarak öldüren ve yargılanmak üzere cezaevine gönderilen 36 yaşındaki Bilge Lord Kunduracı’nın psikiyatr raporu çıktı

Katil annenin 'cezai ehliyeti tam'
banner90

Emine UYSAL

Gönyeli’de, 7 yaşındaki oğlunu bıçaklayarak öldüren ve yargılanmak üzere cezaevine gönderilen 36 yaşındaki Bilge Lord Kunduracı’nın ceza-i ehliyetinin tam olduğu belirlendi.

Barış, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde, çok kez, ceza-i ehliyeti olup olmadığı hususunda doktor kontrolünden geçirilen Bilge Lord Kunduracı’nın, ceza-i ehliyetinin olduğuna ilişkin rapor çıktı.

Bilge Lord Kunduracı’nın, cezai ehliyetinin tam olduğunun belirlenmesiyle, Fasıl 154 Ceza Yasası’nın en ağır suçu olan ve indirimleriyle 33 yıl 8 ay hapislik öngören “taammüden adam öldürme” suçuyla yargılanmasının da önü açılmış oldu.

 

   Olay nasıl olmuştu?

Gönyeli’de sakin zanlı Bilge Lord Kunduracı, ayrılma aşamasında olduğu eşi Ercan Kunduracı’nın 25 Mayıs tarihinde sosyal medya hesabındaki bir paylaşımına sinirlenerek kendisiyle yaşayan oğlu Ercan Kaya Kunduracı’yı öldürmeye karar vermiş ve oğlunu, iki gün art arda bıçaklayarak öldürmüştü.

Anne Kunduracı, 26 Mayıs Cumartesi günü akşam saatlerinde oğlu Ercan’ı yatağında uyuduğu sırada evde bulunan bir bıçakla yaraladığını ancak, fiili gerçekleştiremediğini ve ertesi gün sabah 08.00’de zanlının oğlunu, yine aynı bıçakla göğüs ve karın boşluğundan defalarca bıçaklayıp öldürdüğünü itiraf etmişti.

7 yaşındaki Ercan Kaya Kunduracı’nın göğüs ve karın kısmında 4’ü öldürücü 19 adet bıçak yarası,12’si ise yüzeysel kesi olup toplam 31 bıçak darbesi tespit edilmişti.

Polis, çocuğun avuç içlerinde olay anında annesine direndiğini gösteren 4 kesi olduğuna vurgu yapmış ve çocuğun vücudunda darp izi olmadığını mahkemeye aktarmıştı.

Zanlı Bilge Lord Kunduracı, ilk tutuklandığı an polise ifade vermişti. 7 yaşındaki Ercan Kunduracı’ya otopsi yapılmış ve ölüm sebebinin ise delici ve kesici alet yarasına bağlı olarak gelişen iç ve dış kanama olduğu tespit edilmişti.

 

“Bilge Lord Kunduracı’nın psikolojik geçmişi araştırılıyor”

Müfettiş Mehmet Sözmener, zanlının hem tıbbi geçmişi hem de ceza-i ehliyetinin olup olmadığına ilişkin araştırmaların sürdüğüne işaret etmişti.

Sözmener, zanlının, Barış, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden doktor kontrolünden geçirildiğini ve muayenelerinin devam edeceğini anlatmıştı.

Sözmener, “Zanlının, psikolojik geçmişiyle ilgili araştırmalar sürüyor. Hiçbir detay atlanmadan araştırılıyor. Sadece olayın vuku bulduğu an değil, öncesi de araştırılacak” demişti.

Bilge Lord Kunduracı, yüzünde ve gözünde morluklar, elleri ile vücudunun muhtelif yerlerinde kesikler ile mahkemeye çıkarılmıştı.

Zanlının yüzündeki morlukların babası Tahir Lord’un olay yerine geldiği sırada karşılaştığı manzara karşısından kızı Bilge Lord Kunduracı’yı dövmesinden kaynaklandığı belirtildi.

Torununu yatağında kanlar içinde bulan dede Tahir Lord, kalp krizi geçirerek, yaşamını yitirmişti.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 08:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108