banner6

Kavga ettikleri kişiye benzettiler diye dövdüler

banner37

Nardım Akram Hassan isimli üniversite öğrencisinin geçtiğimiz gün Gönyeli’de otomobiline bindiği sırada önü kesilerek feci şekilde dövülmesiyle ilgili 9 kişinin ardından iki kişi daha tutuklandı

Kavga ettikleri kişiye  benzettiler diye dövdüler
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Gönyeli’de geçtiğimiz gün saat 18.20’de otomobiline bindiği sırada önü kesilen ve 20’yi aşkın kişi tarafından feci şekilde dövülen 22 yaşındaki Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Nardın Akram Hassan’ı dövdüğüne inanılan 9 kişinin ardından iki kişi daha tutuklandı.

Saldırganların Nardın Akram Hassan’ı, 2 Ekim’de Dereboyu olarak bilinen caddede meydana gelen bir başka kavga olayıyla ilgili dövdükleri anlaşıldı, ancak polis Hassan’ın o kavgaya karışmadığını belirledi.

Tüm hayatı mahvoldu

Diş Hekimliği Fakültesi’nde üçüncü sınıf öğrencisi olan ve kolunda ‘parçalı kırık’ olan Nardın Akram Hassan’ın, tüm öğrenim hayatı da olumsuz etkilendi.

Hassan’ın aldığı darbeler nedeniyle annesinin bile tanıyamadığı, psikolojisinin altüst olduğu ve okuduğu bölüm nedeniyle elini kullanamayacağı için tüm öğrenim hayatı olumsuz etkilendiği öğrenildi.

Tutuklu sayısı 11’e çıktı

“Vahim Zarar”, “Kasti Hasar”, “Ciddi Darp”, “Tecavüzkar Alet Taşımak”, “Kanunsuz Topluluk” ve “Rahatsızlık” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Abdurrahman Kaylak, Ömer Gezer, Ziya Can Boylu, Ramazan Kızıltoprak, Nurullah Uslu, Ali Erişik, Caner Kurumuş, Umut Büyükaslan ve Adil Uslu’nun ardından tutuklanan iki yeni zanlı Yunus Uzun ve Can Sakınmaz, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Hale Dağlı’nın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Meryem Beşoğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Hamza Tarman’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Tarman, 03.10.2018 tarihinde 18.20 raddelerinde Şirinler Sokak Gönyeli adresinde, Lefkoşa’da sakin Nardın Akram Hassan’ın kanunsuz olarak toplanan en az 20 kişi tarafından henüz tespit edilemeyen bir nedenden dolayı tasarruflarında kanunsuz olarak bulundurmuş oldukları demir cop ile saldırdıklarını anlattı.

Tarman, saldırganların, müştekinin sağ eline bir kaç kez vurmak suretiyle sağ elinin kırılmasına sebebiyet vererek, vahim zarara uğrattıklarını, elleri ve ayakları ile adı edilenin vücudunun muhtelif yerlerine vurmak suretiyle de ciddi bir şekilde darp ettiklerini kaydetti.

Tarman, zanlının boynunda takılmış olan 22 ayar altın zincir kolyeyi çekmek suretiyle kopmasına ve ayakları ile SUL 229478 plakalı aracın sağ ön kapısına vurmak suretiyle kasti kasara uğrattıklarını belirtti.

Polis: Organize bir suç

Polis memuru  Hamza Tarman, yürütülen geniş çaplı soruşturma neticesinde, kamera kayıtlarında görülen 9 kişinin ardından iki zanlının tutuklandığını söyledi.

Tarman, “Organize bir suç. Mesele ile ilgili olarak henüz aranmakta olan şahıslar ve olay sırasında kullanmış oldukları tecavüzi aletler bulunmakta. Bu aşamada aranmakta olan zanlılara ve emarelere müdahale etmelerini önleyerek soruşturmamızın salimen yürütülebilmesi için tüm zanlıların polis nezaretinde iki gün süre ile tutuklu kalmalarını talep ederim” dedi.

Yargıç Hale Dağlı, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için iki zanlının da iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Dağlı, avukatının talebi üzerine zanlı 2’nin doktor kontrolünden geçirilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2018, 08:27
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104