banner6

Kavga zanlıları halen aranıyor

banner37

Haspolat’ta üniversite öğrencileri arasında kız meselesi yüzünden çıkan kavgada yaralanan ve hastaneden taburcu olan Emmanuel Ojo mahkemeye çıkarıldı. Olayda yaralanan bir kişinin ise hastanedeki tedavisi sürüyor.

Kavga zanlıları halen aranıyor
banner151 banner143

Emine UYSAL

Haspolat’ta kız meselesi yüzünden çıkan kavga olayıyla ilgili polisin soruşturması sürüyor.

Bıçaklı saldırı olayında Chika Victor Ibeleme ile Walter Tejaiye Oloruntosin’i kesici aletle yaraladığı ileri sürülen Emmanuel Ojo, hastaneden taburcu oldu ve dün mahkemeye çıkarıldı. Zanlı Ojo, mahkemede söz alıp kavgayı ayırmaya çalışırken, yaralandığını ve midesinden ameliyat edildiğini söyledi.

Polis, üç kişinin halen arandığını, olayda bıçaklanarak yararlanan bir kişinin ise hastanedeki tedavisinin sürdüğünü kaydetti.

Bıçaklı saldırı olayıyla ilgili Chika Victor Ibeleme ile Walter Tejaiye Oloruntosin’in tutukluluğu ise halen sürüyor.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin,  Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Ercan Kunduracı’yı tanık olarak dinletti.

Kunduracı, 6 Ekim günü saat 20.00 sıralarında, Haspolat’ta Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’ne (UKÜ) ait umumi bir yerde olan apartmanlar önünde kız meselesi yüzünde çıkan tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüştüğünü söyledi.

Kunduracı, zanlı Emmanuel Ojo’nun “Yaralama”, “Ciddi darp”, “Kavga” ve “Rahatsızlık” suçundan tutuklandığını kaydetti.

Zanlının dün taburcu olduğunu söyleyen Kunduracı, bir şahsın halen hastanede tedavisinin sürdüğünü, üç kişinin ise arandığını belirtti.

Kunduracı, tahkikatın selametle yürütülmesi için olayla ilgili olarak aranan bulguların ve henüz tespit edilmeyen bir kişinin olduğunu belirterek, zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, tahkikatın selametle yürütülmesi için, zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2017, 10:17
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104