Kayalar’ın hayati tehlikesi var

banner37

Gazimağusa’da, yönetimindeki araçla, önünü tıkadığı motosiklete çarparak motosiklet sürücüsü Nusret Kayalar’ın ağır yaralanmasına sebep olan Birol Sabancı tutuklandı

Kayalar’ın hayati tehlikesi var
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

PARK YERİNDEN ÇIKTI, MOTOSİKLETE ÇARPTI… Polisin mahkemeye aktardığı bilgiye göre, Birol Sabancı (35), önceki gün yönetimindeki TPM 189 plakalı araç ile Önder AVM’nin park alanından dikkatsizce Eşref Bitlis Caddesi’ne giriş yaptı ve o esnada cadde üzerinde batı istikametine doğru seyreden Nusret Kayalar’ın (69) yönetimindeki MB 529 plakalı motosikletin önünü tıkadı. Kaza sonucu, Kayalar, başından ağır yaralandı.

Gazimağusa’da, Önder Alışveriş Merkezi yakınında önceki gün, dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu meydana gelen trafik kazasında, aracıyla önünü tıkadığı motosiklete çarparak motosiklet sürücüsü Nusret Kayalar’ın ağır yara almasına sebebiyet veren 35 yaşındaki Birol Sabancı dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine 3 gün tutukluluk emri alındı.

Kazada, başından ağır yaralanan ve Yakın Doğu Hastanesi’nin Yoğun Bakım Servisi’nde müşahede altına alınan 69 yaşındaki Nusret Kayalar’ın hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

Meseleyle ilgili tahkikatı yürüten polis, Kayalar’ın sağlık durumuna göre tahkikatına yön verecek.

Kamera kayıtları incelenecek

banner134
Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Eser, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memurunu yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis, zanlının, 8 Mayıs’ta saat 11.00’de, yönetimindeki TPM 189 plakalı araç ile Önder AVM’nin park alanından dikkatsizce Eşref Bitlis Caddesi’ne giriş yapması sonucu, o esnada cadde üzerinde batı istikametine doğru seyreden Nusret Kayalar’ın (E-69) yönetimindeki MB 529 plakalı motosikletin önünü tıkaması sonucu bir trafik kazası meydana geldiğini söyledi.

Zanlıyı kaza sonrası suç üstü tutukladığını belirten tanık polis, kazanın ciddiyetine değindi ve kaza sonucu yara alan motosiklet sürücüsü Nusret Kayalar’ın Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından kafatasında kırık teşhisi ile Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne, buradan da Yakın Doğu Hastanesi’ne sevk edilip, Yoğun Bakım Servisi’nde müşahede altına alındığını anlattı.

Yaralının sağlık durumunun tahkikatın seyrine yön vereceğini ifade eden tanık polis, tahkikatını salimen neticelendirebilmek ve kamera kayıtlarını inceleyebilmek için mahkemeden zanlı aleyhine tutukluluk emri talep etti.

Huzurundaki talebi değerlendiren Kıdemli Yargıç Mesut Mesutoğlu, polisin tahkikatını neticelendirebilmesi için süreye ihtiyacı olduğuna bulgu yaptı ve istenen 3 günlük tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75