banner6

'Kaybedenlerden', 3 bin 700 TL kazandı

banner37

Çalıştığı bet ofiste sahtecilik yaparak zimmetine para geçirmekle suçlanan Ersan Cirit, teminat şartlarını yerine getiremediği için cezaevine gönderildi.

'Kaybedenlerden', 3 bin 700 TL kazandı
banner99

Elmas TOKAY

Girne’de faaliyet gösteren bir bet ofiste çalışan ve 2 Eylül - 27 Eylül 2017 tarihleri arasında, kaybeden bet bahislerini, daha küçük oranda göstererek, yaklaşık 3 bin 700 TL’yi çalmakla suçlanan Ersan Cirit’le ilgili polis soruşturması tamamlandı. Cirit, dün teminat için Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve emir verilen teminat şartlarını yerine getiremeyerek Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, iddia makamı adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Özmüezzin’i tanık olarak dinletti.

Zanlı Ersan Cirit’in “müstahdem tarafından sirkat” suçundan methaldar olduğunu kaydeden Özmüezzin, soruşturmanın tamamlandığını belirterek, zanlının yargılanıncaya kadar uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, huzurunda yapılan tüm beyanları değerlendirerek, zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanıp en yakın polis karakoluna haftada 3 kez ispat-ı vücut yapmasına karar verdi.

Mesutoğlu ayrıca, zanlının, 5 bin TL nakdi teminat yatırmasına, 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması karşılığında serbest kalmasına emir verdi.

Ancak bu teminat şartlarını yerine getiremeyen zanlı Ersan Cirit, şartları yerine getirinceye veya yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2017, 09:55
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104