Kayıp 10 kök hintkeneviri bitkisi var

banner37

İskele’de birlikte kaldıkları evde saksılar içerisinde 10 kök hintkeneviri bitkisi bulunan Fadıl Arda Yavuz ve Nataliya Afanaseva’nın tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı

Kayıp 10 kök hintkeneviri bitkisi var
banner90
banner99

Ayşe BULUT

banner134
 

   İskele’de kaldıkları evde saksılar içerisinde ekili 10 kök hintkeneviri bitkisi ile 5 gram kurutulmuş hintkeneviri yaprağı bulunan Fadıl Arda Yavuz ve Nataliya Afanaseva’nın tutukluluk süresi devam eden soruşturma çerçevesinde 4 gün daha uzatıldı.

   Polis, dünkü ek tutukluluk duruşmasında, zanlıların 20 kök hintkeneviri bitkisi ektiklerinin belirlendiğini ancak 10 kök bitkinin bulunduğunu belirterek, kayıp 10 kök hintkeneviri bitkisinin akıbetinin araştırıldığını, zanlı sayısının artabileceğini açıkladı.

   İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Tutku Candaş’ın huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında Savcı Ahmet Özlemler, meselenin tahkikatını yürüten Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Raif Safa’yı tanık olarak dinletti.

   Tanık polis Raif Safa, 23 Haziran’da gelen bir bilgi ışığında zanlıların kaldıkları evde arama yapıldığını ve 5’i balkonda, 5’i de bahçede saksılara ekili 10 kök hintkeneviri bitkisi bulunduğunu, yatak odalarındaki dolap içerisinde de kurutulmuş 5 gram hintkeneviri yaprakları bulunduğunu belirtti.

   Zanlı Fadıl Arda Yavuz’un gönüllü ifade vererek bitkileri 20 kök olarak ektiğini itiraf ettiğini anlatan Safa, bitkilerin 10’unun bulunduğunu hatırlatarak kayıp 10 kök bitkinin akıbetinin araştırıldığını kaydetti.  Yeni tutuklamaların olabileceğine ve zanlı sayısının artabileceğine dikkat çeken Safa, ayrıca incelemeye gönderilen emarelerle ilgili raporların da henüz ellerine ulaşmadığını belirtti.

   Zanlı 2 Natalya Afanaseva’nın bitkilerle ilgili bilgisi olmadığını iddia ettiğini ancak bitkilerin bulunduğu evin bu zanlının kirasında olduğunu vurgulayan polis memuru, serbest kalması halinde, aranan emareler, alınacak ifadeler ve soruşturmaya olumsuz etki edebileceğinin altını çizdi.

   Kayıp 10 kök hintkeneviri bitkisinin hasat edilip, satılmış olabileceği ihtimalini de değerlendirdiklerini kaydeden polis memuru, soruşturmanın selameti açısından her iki zanlının da tutukluluk süresinin 4 gün daha uzatılmasını talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Tutku Candaş, istenen ek tutukluluk emrine izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75