Kayıp cesetler, sonar sistemle aranıyor

banner37

Güney Kıbrıs’ta seri cinayetlere kurban giden 7 kişiden cesetleri kayıp olan 2’si çocuk 3 kişiyi bulmak için Amerika’dan getirtilen sistemle arama çalışmaları başlatıldı

Kayıp cesetler, sonar  sistemle aranıyor
banner8

   Rum Milli Muhafız Ordusu (RMMO) Subayı, seri katil Nikos Metaksas’ın öldürdüğü 7 kişiden şu ana kadar 4’ünün cesedine ulaşılırken, polisin, seri katilin kurbanlarını bulmak için sonar sistemle arama faaliyetlerine başladığı bildirildi.

   Güney Kıbrıs’ta infiale neden olan seri cinayet olaylarında “Orestis” takma adıyla bilinen 35 yaşındaki seri katilin öldürdüğü 8 yaşındaki Elena Natalia Bunea, 6 yaşındaki Sierra Graze Seucalliuc ile 29 yaşındaki Maricar Valdes’in cesetlerini bulmak için günlerdir robotik kameralarla yapılan araştırmalarda herhangi bir bulguya rastlanılamazken, sonar sistem sayesinde kayıp cesetlerin bulunmasının beklendiği kaydedildi.

   Rum haber kaynakları, cinayetle ilgili soruşturmanın dün sonar sistem kullanılarak devam ettiğini açıkladı.

   Amerika’dan özel olarak getirilen sonar sistemin dün sabah saat 8.30 sıralarında Ksiliatu Göleti’nde test edildiği belirtilirken, saat 13.30 sıralarında da sistemin Kırmızı Gölet’e götürüldüğü bildirildi.

   Ayrıca Güney Kıbrıs’ta “psikolojik manyak” olarak nitelendirilen seri katil Nikos Metaksas’ın kurbanlarını bulmak için sonar sistem aramalarının tarama, kayıt ve analiz metoduyla yapıldığı belirtilirken, sonar sistem sayesinde göletlerde olduğu tahmin edilen cesetlerin bulunmasının beklendiği bildirildi.

   Öte yandan “Tüm Kıbrıs Özel İş Bulma Kurumları Federasyonu” Başkanı Andreas Tsangaridis ise Güney Kıbrıs’ta polisin aradığı yabancı uyruklu kadınlarla ilgili rakamın 7 bin olduğunu öne sürdü.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108