banner6

Kayıp emareler var

banner37

Ulukışla’daki eski fabrika ambarından bakır kablo, 3 adet şilte, jeneratör ve kıyma makinesi sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanan Seyfi Şimşek mahkemeye çıkarıldı

Kayıp emareler var
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’ya bağlı Ulukışla köyündeki eski Balık Yemi Fabrikası’na ait ambardan 100 metre uzunluğunda bakır kablo, 3 adet şilte, jeneratör ve kıyma makinesi sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanan Vadili sakini Seyfi Şimşek, mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine 3 günlük tutukluluk emri temin edildi.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına Savcı Yardımsısı Serhan Bundak’ın sorularını, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Geçitkale Polis Karakolu’nda görev yapan Ozan Kuşak yanıtladı.

Kuşak, zanlının tasarrufunda bulduğu jeneratörü emare olarak zapt ettiğini belirterek kayıp emareler olduğunu belirtti.

Derdest emri gereği tutuklandı

Tanık polis Ozan Kuşak, mülke tecavüz, kasti hasar ve sirkat suçlarından methaldar olan Seyfi Şimşek’in, 2017 yılı Mart ayı içerisinde, Himmet Erşahin’e ait Balık Yemi Fabrikası diye bilinen işyerinin bahçesi içerisinde bulunan ambarın kapısını hasara uğrattıktan sonra, içeriye girip, ambar içerisinden yaklaşık 100 metre uzunluğunda bakır kabloyu, bir adet jeneratörü, 3 adet şilteyi ve bir adet kıyma makinesini sirkat ettiğini söyledi.

Ozan Kuşak, zanlıyı, önceki gün şikayet üzerine derdest emri gereği tutukladığını ve işyerinde yaptığı arama sonucunda tasarrufunda bulduğu jeneratörü emare olarak zapt ettiğini anlattı.

Kuşak, zanlı aleyhine başlattığı tahkikatın henüz çok yeni olduğuna vurgu yaptı ve alınacak birçok ifadeyle bulması gereken emarelerin olduğuna dikkat çekti ve mahkemeden tahkikatını tamamlayabilmek için mahkemeden süre talep etti.

Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla, konu suçun ciddiyetine değindikten sonra, zanlının serbest kalması halinde tamamlanmayan tahkikata etki etme olasılığı üzerinde durdu ve tahkikatın selameti açısından zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2017, 09:13
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104