banner6

Kayıp Meryem’den acı haber geldi

banner37

25 Ekim’den beridir kayıp olan Yamaçköy’de sakin 39 yaşındaki engelli birey Meryem Toprak, dün sabah, Düzovalı bir avcı tarafından Çamlıca köyünün batı kısmında ormanlık arazide ölü olarak bulundu

Kayıp Meryem’den acı haber geldi
banner8

Sedef BOŞNAK


Evinden çıktığı 25 Ekim’den beridir kayıp olan Yamaçköy’de sakin 39 yaşındaki engelli birey Meryem Toprak, dün, Düzovalı bir avcı tarafından Çamlıca köyünün batı kısmında ormanlık arazide ölü olarak bulundu.


İhbarı alan Geçitkale polisi, olay yerinde gerekli güvenlik önlemini aldı ve bölgede geniş çapta inceleme yaptı.


Bölgeye giden olay yeri inceleme uzmanları, ceset ve çevresinden, çok sayıda delil topladı.


Terlikleri ve çorapları cesedin yakınında bulunan Meryem’in cansız bedeninin, sürüklenmiş olduğu da tespit edildi.


Doktor ve sağlık ekiplerinin yaptığı kontrol sonrası, Meryem’in cesedi, polis ambulansıyla, Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.


Meryem’in kesin ölüm sebebi, bugün yapılacak otopsi sonrası ortaya çıkacak. Polis, cinayet de dahil olmak üzere olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlattı.

Almulla: Avlanırken cesetle karşılaştık


Düzovalı avcı Halit Reşat, arkadaşı Reşat Almulla’ya avlanırken, bir ceset gördüklerini ve hemen polisi aradıklarını söyledi.


Avcı Halit Reşat, bölgede engelli bir bireyin kayıp olduğunu önceden bildiğini belirterek, “Geçen hafta da aynı bölgede avlandık. Cesedi görünce Meryem’e ait olduğundan şüphe duydum. Bulunduğumuz nokta Yamaçköy’ün yaklaşık 8 kilometre güneybatısındadır. Hemen polisi aradım ve buraya gelmelerini sağladık. Yamaçta, açıklık alanda, yan yatır vaziyetteydi. Allah ailesine sabır versin” dedi.

Acı haber yaktı, kavurdu


Meryem’i bulmak için Sivil Savunma ekiplerinin kurduğu 120 kişilik ekiple günlerdir havadan ve karadan devam eden arama çalışmalarına katılan acılı anne, abla, teyze ve birçok köylü olay yerinde saatlerce gözyaşı döktü.


Toprak ailesi, 25 Ekim Pazartesi günü, evinden çıktığı saat 18.30’dan beridir, 20 gündür kayıp olan Meryem’in cansız bedeni karşısında adeta yıkıldı.


Acı haber, Toprak ailesini yaktı kavurdu. Meryem’in ablası sessiz sessiz ağlarken, acılı anne, “Meryem buraya kadar dünyada yürüyemez. İmkan ve ihtimal yok. Meryem’e insan eli değdi, yalvarırım bulun” diye feryat etti.


Acılı anne, evladının masum bir çocuk olduğunu söyleyerek, acısını dile getirdi:


“Günlerdir gecem gündüzüme karıştı. Meryem’in masadaki yeri, yatağı boş kaldı. Ne konuşabilir ne ağlayabilirdi. Çok hisliydi, kendini tehlikelerden korurdu. Ben olmadığım yere adım atmazdı. Masumdu. Biri el ettiyse, bulun. Polise devlete güveniyorum.


Meyrem buraya kadar yürüyemez, imkansız. Ona insan eli değdi, evladıma zarar verdiler ve buraya attılar. İki kat pantolon giyerdi. Üzerinde gri taytı, allan mor taytı vardı. Gri taytı nerde. Katilini bulun.”

Günlerce aranmış, bulunamamıştı

banner134


Meryem, kayıp ihbarından sonra, günlerce aranmasına karşın izine rastlanmamıştı.


Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı başkanlığında kurulan 120 kişilik ekibe, arama çalışmalarında, PGM bağlı Özel Harekât, GKK’ye bağlı özel askeri birlik, Geçitkale, Yeniboğaziçi, Mehmetçik ve Serdarlı Belediyeleri ile çok sayıda gönüllü vatandaş destek vermişti.


Ekipler, 45 kilometrelik alanda adım adım arama yapmış, Yamaçköy, Mallıdağ, Tirmen, Çamlıca, Geçitkale ve Artemi bölgeleri termal kamera, İHA, dron ve dedektör köpeklerle taranmıştı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104