Kayıp şehit Ramadan Ahmet toprağa verildi

banner37

Kayıp Şahıslar Komitesi’nin kazıları sonucu Güney Kıbrıs’taki baf kazasına bağlı Polemi köyünde bulunan kayıp şehit Ramadan Ahmet, Gazimağusa’da toprağa verildi.

Kayıp şehit Ramadan Ahmet toprağa verildi
banner90
banner99

1963 yılında Arodez-Tera yolunda kayıp olan ve yapılan çalışmalar sonucunda kimlik tespiti tamamlanan şehit Ramadan Ahmet’in naaşı, saat  10.00’da Lala Mustafa Paşa Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından askeri törenle Canbulat Şehitliği’ne defnedildi.

Canbulat Şehitliği’ndeki defin sırasında Ramadan Ahmet’in tabutuna sarılı KKTC bayrağı ve fotoğrafı ailesine teslim edildi.

Özmanevra: Bir yanı hep eksik…

banner134
Ramadan Ahmet’in torunu Zübeyde Özmanevra defin töreninde Canbulat Şehitliği’nde yaptığı konuşmada, babasını 1,5 yaşındayken kaybeden annesinin her Babalar Günü’nü buruk ve hüzünlü geçirdiğini, bir yanının hep eksik kaldığını ifade etti.

Özmanevra, karıncayı dahi incitmeyen dedesi Ramadan Ahmet’in, 1963 yılında motosikletiyle giderken yolunun Rumlar tarafında kesilerek katledildiğini anlattı.

Şimdi huzurlu…

Özmanevra, dedesinin 53 yıl sonra bulunarak Türk bayrağı altında KKTC’de dava arkadaşlarıyla yan yana defnedilmesiyle huzurlu olduğuna inanarak teselli bulduklarını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2016, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75