banner6

Kayıplara karışan zanlı polise teslim oldu

banner37

Gemikonağı’nda faaliyet gösteren bir eğlence mekânında ortalığı birbirine katan G.Ç. günler sonra bulundu

Kayıplara karışan  zanlı polise teslim oldu
banner151 banner143

Güren TİLKİ

Lefke’ye bağlı Gemikonağı’nda faaliyet gösteren bir eğlence mekânında huzursuzluk yarattığı gerekçesiyle güvenlik görevlileri tarafından dışarı çıkarıldığı için ortalığı birbirine kattıktan sonra kayıplara karışan G.Ç. isimli kişi, önceki akşam polise giderek teslim oldu.

Polis, ‘güvenlik görevlilerini öldürmek’ kastıyla aracıyla barın cam kapısından içeriye giren zanlının

1’i güvenlik görevlisi 5 kişinin yaralanmasına neden olduğunu söyledi.

“Adam öldürmeye teşebbüs”, “Ağır yaralama”, “Kasti hasar” ve “Mülke tecavüz” suçlamalarıyla mahkemeye çıkarılan zanlı G.Ç.’nin aleyhinde 2 günlük tutukluluk emri alındı.

Oturumlarını Güzelyurt’a gerçekleştiren Lefke Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü davada, polis memuru Erkan Yılmaz, olayla ilgili olguları aktardı.

Yılmaz, 16 Ocak 2022 tarihinde, saat 02.45 sıralarında Gemikonağı’nda bulunan Excalibur Bar isimli eğlence mekanında tartışma ve huzursuzluk yarattığı gerekçesiyle güvenlik görevlileri tarafından dışarı çıkarılan zanlı G.Ç.’nin bu duruma sinirlenerek aracıyla barın cam kapısından içeriye girdiğini söyledi.

Zanlının ‘güvenlik görevlilerini öldürmek’ kastıyla bu suçu işlediğini belirten Yılmaz, güvenlik görevlisi R.H.’nin sağ elinden, dans pistinde dans eden S.S., M.Ç., N.A. ve H.H.Ö.’nün ise muhtelif yerlerinden yaralandığını belirtti.

Olay yerinden kaçan zanlının aleyhinde mahkemeden derdest emri alındığını kaydeden Yılmaz, zanlının önceki akşam polise giderek teslim olduğunu dile getirdi.  

Meseleyle ilgili müşterilerin bir kısmından ifade alındığını, ancak tüm ifadelerin tamamlanmadığını belirten Yılmaz, aranan emarelerin de bulunduğunu söyledi.

Olayla ilgili başka yaralı kişilerin de olabileceğine dikkat çeken Yılmaz, kamera görüntüleri incelemesine devam edildiğini belirtti.

Zanlının serbest kalması halinde olayla ilgili aranan kişilere ve emarelere etki etme olasılığının olduğunu belirten Yılmaz, zanlının iki gün süreye poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.

Yargıç Aysu Çakan Alakan, soruşturmanın devam ettiğine bulgu yaparak polisin istediği süreyi verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104