banner6

Kayıt kuyruğunda bulaş riski!

banner37

Lefkoşa Tren Yolu Polikliniği’ne giden vatandaşlar, uzun süre kayıt sırası bekledi. İşlemlerin yavaş ilerlemesinden perişan olan vatandaşlar, bulaş riskinin de endişesini yaşadı

Kayıt kuyruğunda bulaş riski!
banner99

Eniz ORAKCIOĞLU

Lefkoşa Tren Yolu Polikliniği’nde dün sabah uzun kayıt kuyruğu vardı. Saatlerce kayıt sırası bekleyen vatandaşlar, kuyruk işkencesinin yanı sıra bulaş riskinin endişesini de yaşadı.

Kayıt kuyruğunun, hasta kayıtta tek personelin çalışmasından kaynaklandığı belirtildi.

KIBRIS gazetesini arayarak tepkilerini dile getiren vatandaşlar, doktora bakınmak için sabahın erken saatlerinde polikliniğe gittiklerini ancak kayıt kuyruğunda beklemekten perişan olduklarını söyledi.

Kayıtta tek personel olmasından dolayı işlemlerin yavaş ilerlediğinden yakınan vatandaşlar, kayıt kuyruğunda sosyal mesafe olmadığını, hastaları uyaran veya sıra oluşturacak hiçbir görevlinin de olmadığını belirtti.

Bulaşın arttığı son günlerde Tren Yolu Polikliniği’nde yaşanan bu izdihamın bulaşı daha fazla artırdığını söyleyen vatandaş, “Hastanelerde durum böyleyse, dışarıda herhangi bir yerde mesafeye dikkat edilmesi nasıl beklenebilir?” diye sordu.

banner134

Tren Yolu Polikliniği’nde giriş çıkışlara dezenfektan dahi konulmadığından şikayet eden vatandaşlar, “Böyle rezalet görülmedi. Devlet, mesafe, maske ve hijyen çağrısı yapıyor, denetimlerle cezalar kesiyorlar ama hastanelerde bu kurallara uymuyorlar” şeklinde konuştu.

Vatandaşlar, hem personel azlığı sebebi ile mağdur olduklarına işaret ederek, hem de iyi olmak için gittikleri hastanelerde Koronavirüse bulaşma risklerinin arttığını dile getirdiler.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104