Kaza değil!

banner37

Hamitköy Barajı yakınlarında dün öğle saatlerinde herkesin tüylerini ürperten bir olay yaşandı. Sekiz aylık hamile Şerife Örs Özer’in yönetimindeki araç, dere yatağına düştü ve alev alev yandı… Bedeni alevlere teslim olan Özer, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ancak bebeği, canlı doğdu

Kaza değil!
banner90
banner99

Ahmet VAMIK- Mustafa ÖZYAĞCI

Hamitköy Barajı yakınlarında dün saat 12.30 sıralarında insanın kanını donduran bir olay meydana geldi.

Baraj yakınlarındaki çevre yolu üzerindeki toprak yolda, yönetimindeki aracıyla yoldan çıkarak, dere yatağına düşen sekiz aylık hamile olan Şerife Örs Özer, alev alan araçtan kendini güçlükle dışarı attı. Bedeni alevlere teslim olan Özer, yanan araçtan uzaklaşmak istedi ve aracından 150 metre uzaklıkta toprak yol içerisinde ağır yaralı halde bulundu.

Bölgede dumanları gören Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu çalışanları tarafından fark edilen olaya hemen müdahale edildi ancak sekiz aylık hamile kadın, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

Meselenin ilk etapta trafik kazası olduğu ihtimali üzerinde duruldu ancak polisin yaptığı kapsamlı inceleme sonucunda, yaşanan bu trajik olayın trafik kazası olmadığı tespit edildi.

Polis Basın Subaylığı tarafından, Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube ekipleri tarafından çok yönlü olarak soruşturulan meselenin ‘şüpheli’ olduğu açıklandı.

Ölüm nedeni, ikinci derece yanık

Şerife Örs Özer e yapılan otopside, ölümün nedeninin vücudunda meydana gelen ikinci derece yanıklara bağlı olduğu tespit edildi.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Kardiyoloji Bölümü’nde hemşire olarak çalışan biri olay sonrası doğan iki çocuk annesi Şerife Örs Özer, ardında gözü yaşlı bir eş ile 6 yaşında ve yeni doğmuş iki erkek evlat bıraktı.

Aracından 150 metre uzakta bulundu

Şerife Örs Özer, Hamitköy Barajı yakınlarında çevre yolu üzerindeki toprak yolda, yönetimindeki Suzuki Swift marka aracıyla seyir halinde bulunduğu sırada yoldan çıkarak yaklaşık 3 metre derinliğindeki dere yatağına düştü.

Alev alan araçtan kendini güçlükle dışarı atıp, uzaklaşan Özer, aracından 150 metre uzaklıkta toprak yol içerisinde ağır yaralı halde bulundu.

Bir anda alev topuna dönüşen araçtan çıkan siyah dumanlar Lefkoşa’dan da görüldü. Yanan araç adeta küle döndü.

Mesai arkadaşları yoğun çaba harcadı

Vücudunda ağır yanıklar bulunan Özer, olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

banner134
Hastanede tedavi altına alınan Özer, yapılan tüm müdahalelere rağmen dün saat 16.00’da hayatını kaybetti.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Kardiyoloji Bölümü’nde hemşire olarak çalışan Şerife Örs Özer’in mesai arkadaşları Şerife hemşireyi kurtarmak için yoğun çaba harcadı ancak vücudunun muhtelif yerlerinde ağır yanıklar oluşan Özer, yaşama tutunamadı.

Bebeği mucizevi şekilde canlı dünyaya geldi

Vücudunda ağır yanıklar bulunan Şerife Örs Özer, hayatını kaybetti ama doktorlar hamile kadının karnındaki bebeği kurtarmayı başardı.

Sekiz aylık erkek bebeğe hamile olan Özer’in, bebeği ameliyatla anne karnından alınarak, yeni doğan servisinde müşahede altına alındı. Hastanede özel solunum cihazına bağlı olan erkek bebeğin sağlık durumunun ise ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Son isteği su oldu

KIBRIS Gazetesi muhabiri, olay yerinde bulunan görgü tanıklarından da bilgi aldı.

Olayı fark eden ve hemen ambulans ile polisi arayan isimler, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) çalışanlarından Özgür Tepeli ve Hasan Ayalılar oldu.

KIB-TEK çalışanları, Hamitköy yolu üzerinde yapımı devam eden yeni çevre yolunda araçlarıyla seyir halindeyken, Hamitköy Baraj bölgesinden yükselen dumanı fark etti. Yangın olasılığı üzerine dumanların olduğu yere giden iki çalışan, gördükleri manzara karşısında şok oldu.

Özgür Tepeli, olayı şöyle anlattı:

“Biz iş aracımızla yeni çevre yolunda ilerlerken Hamitköy Barajı bölgesinden yükselen dumanları gördük. Ormanlık alanda yangın çıktığını düşünerek hızlıca baraja doğru gittik ve baraja yaklaştığımız zaman dere yatağında yanan aracı gördük. İlk etapta yanan aracın eski, atıl vaziyette bir araç olduğunu düşündük. Daha sonra yanan aracın uzağından gelen ve yardım isteyen kadın çığlığını duyduk.

Yanına gittiğimiz zaman kadının tüm kıyafetlerinin yandığını ve vücudunda ağır yanıklar olduğunu gördük. Hemen ambulans ve itfaiyeye haber verdik. Ağır yaralı olan kadının son sözleri ‘su isterim’ oldu. Yanımda su olmadığı için maalesef su veremedim”.

Olay ‘şüpheli’

Şerife Örs Özer’e ait Suzuki Swift marka araç yanarak küle döndü. Olay yerine gelen itfaiye ve polis ekipleri ise, bölgede uzun süre incelemelerde bulundu.

Polis Genel Müdürlüğü Trafik Şube Müdürü Ahmet Beşerler, İtfaiye Müdürü Ahmet Özmenek, Lefkoşa Trafik Şube Amiri Şevket Derindağ ve Lefkoşa Trafik Tahkikat Amiri Mehmet Özatılgan da olay yerine gelerek tahkikat yaptı. Polis ve itfaiye ekiplerinin yaptığı kapsamlı olay yeri incelemesi sonucunda meselenin trafik kazası olmadığı anlaşıldı.

Şerife Örs Özer’in geçtiğimiz aylarda, hayatını kaybettiği Hamitköy Barajı’na giderek orada çektiği baraj fotoğrafını ‘huzur’ başlığıyla sosyal medya hesabından paylaştığı da öğrenildi.

Hayatını kaybeden Şerife Örs Özer’in ailevi ve psikolojik sorunları bulunduğu iddia edilirken, Polis Basın Subaylığı tarafından ‘şüpheli’ olarak açıklanan olayın intihar mı yoksa cinayet mi olduğu, Adli Şube ekipleri tarafından yapılacak çok yönlü polis soruşturması neticesinde belli olacak.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2017, 07:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75