banner6

Kaza yapan araçtan dökülenleri çaldılar

banner37

Gazimağusa-Lefkoşa anayolunda önceki gün meydana gelen trafik kazasına karışan kişilere yardım etmek için duran ve kaza yapan araçlardan birinden yola dökülen bal ve konserve etleri sirkat eden iki kişi tutuklandı

Kaza yapan araçtan dökülenleri çaldılar
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

banner134

Lefkoşa-Gazimağusa anayolunda önceki gün meydana gelen trafik kazasına karışan TIR araçtan yola dökülen 5 bin 860 TL değerindeki bal ve konserve etleri çalan iki kişi tutuklandı. Polis, çalınan eşyaların zanlıların tasarrufunda bulunduğunu belirtti.


“Sirkat”  suçlamasıyla tutuklanan zanlılar R.K. (E-49) ve İ.Ç. (E-21) dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhlerindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.


Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Madali’yi dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Madali, 08.09.2021 tarihinde saat 12.20 raddelerinde Gazimağusa-Lefkoşa anayolu üzerindeki Şah Baharatları karşısında meydana gelen trafik kazasında, kazaya karışan GZ 735 plakalı nakliye aracının arkasında bulunan ve Emrah Özdemir'in tasarrufunda bulunan muhtelif konserve bal ve kızarmış etlerin yol kenarına döküldüğünü anlattı.


Polis memuru Mehmet Madali, kaza mahalline yardıma gelen R.K. ve İ.Ç.’nin bahse konu etrafa saçılan 5 bin 860 TL değerindeki yiyecekleri kullanımlarındaki KD 630 plakalı araçlarına yükleyerek sirkat ettiklerinin tespit edildiğini mahkemeye aktardı.


Zanlıların aynı gün mahkeme emri gereği tutuklandığını ve sirkat edilen malzemelerin tespit edilerek emare zapt edildiğini belirten Madali, zanlıların kendilerine okunan dava tebliğlerini kabul ettiklerini kaydetti.


Madali, tahkikatın tamamlandığını söyleyerek, KKTC vatandaşı olan zanlıların mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlamasını talep etti.


Yargıç Hazal Hacımulla, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışlarını yasaklayarak, 10’ar bin TL nakdi teminat yatırmaları, KKTC vatandaşı muteber iki kefilin 100’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve haftada birer gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşullarına bağlı olarak tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88