Kazada ağır yaralanmıştı, 1 aylık yaşam mücadelesini kaybetti

banner37

Girne’de 13 Ekim günü yolu karşıya geçerken otobüsün çarptığı 81 yaşındaki Sıdıka Keleş, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi

Kazada ağır yaralanmıştı, 1 aylık yaşam mücadelesini kaybetti
banner99

Girne’de yolu karşıya geçerken otobüsün çarptığı 81 yaşındaki Sıdıka Keleş, bir aydır hastanede verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, Ahmet Evli (E-56) yönetimindeki TFD 194 plakalı otobüs Sıdıka Keleş’e 13 Ekim’de, öğle saatlerinde Mustafa Çağatay Caddesi üzerinde, yolu karşıdan karşıya yaya olarak geçmeye çalıştığı sırada çarptı. Ağır yaralanan Girne’de sakin Sıdıka Keleş (K-81), tedavi gördüğü Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde perşembe akşamı hayatını kaybetti.

 

Evli’nin teminatı değiştirildi

Sıdıka Keleş’in hayatını kaybetmesinin ardından, otobüs şoförü Ahmet Evli de dün Girne’de tekrardan mahkemeye çıkarıldı ve ‘Ağır yaralanmaya sebep olma’ suçundan bağlandığı teminatı, “Tedbirsizlik ve ihmalkarlık sonucu bir başkasının ölümüne neden olmak’ suçuyla değiştirildi.

banner134
Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru, kazanın 13 Ekim 2020 tarihinde, saat 12.15 sıralarında Girne’de Mustafa Çağatay Caddesi üzerinde meydana geldiğini anımsattı.

Polis, yönetimindeki TFD 194 plakalı araç ile seyreden Ahmet Evli’nin yolun güney tarafından kuzey tarafına doğru yaya olarak geçmeye çalışan Sıdıka Keleş’e çarptığını ifade etti. Polis, kaza sonucu yaralanan yaya Sıdıka Keleş’in önce Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’ne, ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını belirtti.

Keleş’in beyin kanaması geçirdiğini ve vücudunun muhtelif yerlerinde kırıklar oluştuğunu kaydeden polis, 13 Ekim tarihinden beri hastanede yoğun bakımda olan Keleş’in önceki gün saat 21.00 sıralarında yaşamını yitirdiğini söyledi.

Polis, bu nedenle zanlı hakkındaki suçlamanın nevinin de değiştiğini belirterek, yeni teminat şartları belirlenmesini talep etti.

Mahkeme, zanlının iki kefilin 200’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve 20 bin TL nakdi teminat yatırması şartları ile tutuksuz yargılanmasına karar verdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75