Kazalar, trafiği felç etti!

banner37

Hamitköy ve Haspolat kavşaklarında dün meydana gelen her iki kaza ucuz atlatıldı ancak bölgede uzun araç kuyrukları oluştu

Kazalar, trafiği felç etti!

Meyil AVCAN

Haspolat ve Hamitköy kavşaklarında dün sabah saat 10.00 sıralarında meydana gelen iki kaza ucuz atlatıldı ancak bölgede uzun araç kuyrukları oluştu. Her iki kaza da trafiği felç etti.

Hamitköy kavşağında meydana gelen kazada araç sürücüleri yara almazken, Haspolat kavşağındaki kazada ise öndeki araç sürücüsü paniğe kapılarak şoka girdi.

Araç sürücüsü şoka girdi
   Haspolat kavşağında, yaya geçidinde, yayanın yolu geçmesini bekleyen araç sürücüsüne, arkadan gelen FE 918 plakalı araç sürücüsü, öndeki aracın durduğunu fark etmeyerek çarptı.

Görünmez kazada, duran aracın sürücüsü, arkadaki aracın çarpması sonucu panikleyerek şoka girdi. 
   Şoka giren ve bir süre yerde yatan genç sürücüye ilk müdahale, durakta bekleyen öğrencilerden geldi. Daha sonra olay yerine gelen ambulans, sürücüyü, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'ne kaldırdı.

Hastaneye kaldırılan araç sürücüsünün durumunun iyi olduğu belirtildi.


Ani durdu, çarptı
  
Hamitköy kavşağında meydana gelen kaza ise 50 yaşındaki Filiz Kaçakoğlu’nun yönetimindeki PE 747 plakalı aracın ani durması sonucu, 56 yaşındaki Emine Artan’ın kullandığı MH 850 plakalı aracın çarpması sonucu yaşandı.
   MH 850 plakalı aracın süratli olmaması, her iki tarafın da kazayı büyük bir hasar almadan atlatmasını sağladı.
   Kaza nedeniyle yol bir süreliğine trafiğe kapandı. İki araç sürücüsü de kazayı yara almadan atlattı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 08:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER