banner6

'Kazanan kişi belki bizi de görür'

banner37

Milli Piyango’nun son çekilişinde büyük ikramiyenin isabet ettiği biletin kendisi tarafından satıldığını KIBRIS’tan öğrenen piyango bayisi Zekeriya Alındıoğlu, talihliye esprili bir mesaj göndererek "belki bizi de görür" dedi.

'Kazanan kişi belki bizi de görür'
banner151 banner143

Ahmet VAMIK

Türkiye Cumhuriyeti Milli Piyangolar İdaresi tarafından gerçekleştirilen Milli Piyango’nun 19 Haziran tarihli çekilişinde büyük ikramiye İstanbul ve KKTC’de satılan yarım biletlere isabet etti. 3 milyon TL’lik büyük ikramiyenin yarısı olan 1,5 milyon TL’nin isabet ettiği 460304 numaralı biletin, 20 yıldır Lefkoşa’da piyango bayiliği yapan Zekeriya Alındıoğlu tarafından satıldığı ortaya çıktı. Büyük ikramiyenin isabet ettiği biletin kendisi tarafından satıldığını KIBRIS muhabirinden öğrenen Alındıoğlu, büyük şaşkınlık yaşadı.

20 yıldır piyango bayiliği yaptığını söyleyen Zekeriya Alındıoğlu, motosikleti ile Lefkoşa’nın çeşitli bölgelerini gezerek bilet satışı yaptığını ifade etti. Bugüne kadar, satışını yaptığı TC Milli Piyango ve Devlet Piyangosu biletlerine 5-6 kez büyük ikramiye isabet ettiğini kaydeden Alındıoğlu, 3 yıl önce de TC Milli Piyango büyük ikramiyesinin yine kendisinin sattığı bilete isabet ettiğini belirtti.

Talihliye mesaj…

“Kime çıktıysa ona hayırlı olsun. Her gün yüzlerce kişiye bilet sattığım için, kime ne zaman sattığım hakkında bir fikrim yok” diyen Zekeriya Alındıoğlu, esprili bir şekilde “kazanan kişi belki bizi de görür, hayırlı günlerde kullansın, biz onu sevindirdik o da bizi sevindirir inşallah” diyerek sattığı biletlere ikramiye isabet ettiği zaman kendisi kazanmış gibi mutlu olduğunu söyledi.

“Herkes şansını aramalı”

Büyük ikramiyeyi kazanan kişinin ikramiyesini banka aracılığıyla ya da bizzat kendisinin Ankara’ya giderek TC Milli Piyangolar İdaresi’ne başvurması gerektiğini belirten KKTC Spor Dairesi Piyangolar Birimi Sorumlusu Tigin Kişmir ise, talihli kişinin en geç 6 ay içerisinde başvuruda bulunması gerektiğini hatırlattı.
“Kazanan kişiye hayırlı olsun” diyen Kişmir, herkesin bilet almaya devam ederek şansını araması gerektiğini belirtti. Hem Devlet Piyangosu’nun hem de TC Milli Piyango ile kazandırmaya devam edeceklerini söyleyen Kişmir, Devlet Piyangosu’nda ikramiye çıkma şansının daha yüksek olduğunu da vurguladı.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2017, 09:59
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104