banner6

KED, Ali Nesim'i andı

banner37

KED, bir mesaj yayınlayarak ölümünün 3’üncü yılında Ali Nesim’i andı.

KED, Ali Nesim'i andı
banner151 banner143

KED Kıbrıs Edebiyat Derneği (KED) Başkanı Yıltan Taşçı, Kıbrıslı Türk edebiyatının en önemli yazarlarından Ali Nesim’in 3’üncü ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

YıltanTaşçı mesajında “Kıbrıslı Türk edebiyatının en üretken yazarlarından Ali Nesim’i 9 Mayıs 2014’te kaybettik. Ölümünün 3’üncü yılında kendisini saygıyla anıyoruz.

Ali Nesim, uzun yıllar öğretmenlik yapmış, Eğitim Bakanlığı’nda yönetsel türlü görevler üstlenmiş, Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları müdürlüğünde bulunmuş, Kıbrıs Türk Yazarlar Birliği başkanlığını yürütmüş, çok çalışkan ve üretken bir yazardı.

Zeytin sevgisiyle de tanınan Ali Nesim, özellikle toplumsal konular ve Kıbrıslı Türkler konularındaki araştırma-incelemeleri ve hikâyeleriyle edebiyatımıza çok büyük katkıda bulunmuştur.

Nesim, 'Kıbrıs Türk Edebiyatında Sosyal Konular', 'Batmayan Eğitim Güneşlerimiz', 'Şahmaran', 'Kıbrıslı Türklerin Kimliği', 'Sosyal Yaşam ve Kültürüyle Templos' ve Türkçe, İngilizce, Yunanca ve Almanca dillerindeki 'Bir Zeytin Ağacının Feryadı' adlı kitaplarıyla yaşamaya devam edecektir.” dedi. 

  

 

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2017, 12:13
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104