banner6

Kendi ayakları üzerinde durabilen bir ülke hayal ediyorum

banner37

HP Gazimağusa milletvekili adayı Çiler Demirtay, başkalarına bağımlı olmayan, ekonomik özgürlüğü olan, üreten bir ülke için mücadele edeceğine dikkat çekti:

Kendi ayakları üzerinde  durabilen bir ülke hayal ediyorum
banner151

Eniz ORAKCIOĞLU

Ülkemiz sporunu pek çok alanında başarıyla temsil eden Halkın Partisi (HP) Gazimağusa milletvekili adayı Çiler Demirtay, kendi ayakları üzerinde durabilen bir ülke yaratılması için mücadele edeceğini söyledi.

Demirtay, uzun zamandır yaptığı sohbetlerde herkesin hükümetin icraatlarından dert yandığına dikkat çekerek, “Bugün özel sektör çalışanlarımız, çiftçilerimiz, hayvancımız, sanayicimiz, emeklilerimiz tükenmiştir” şeklinde konuştu.

Demirtay, seçilmekten öte Halkın Partisi’nin güçlü şekilde iktidarda olması temel hedefinde olduğunu ifade ederek, sosyal adaleti, hukukun üstünlüğünü, eşit ve adil bir hayatı yaşama geçirmenin temel görevleri olduğunu belirtti.

“Her anlamda daha yaşanabilir bir ülke için mücadele edeceğim”

HP Gazimağusa milletvekili adayı Çiler Demirtay, yıllardır süregelen, neredeyse babadan evlada sürdürülen bir siyasetin artık sona ermesi için, meclisimizde ülkesini seven, her kesimden insanlara eşit yaklaşan, dürüst, güvenilir yeni isimlere ihtiyaç olduğu düşüncesinde olduğunu belirterek, halkın içinden gelen, halktan bir insan olarak kendisinin de toplum olarak yaşadığımız sıkıntıları derinden hissettiğini vurguladı.

“Hayatım boyunca pek çok zorlukla karşılaştım” diyen Demirtay, hayatının hep mücadelelerle geçtiğini ve bu süreçte de zorluklardan kaçmadan mücadele etmesini başarabildiğine inandığını belirtti.

Demirtay, bu ülkeyi her anlamda daha yaşanabilir bir yer yapmak adına mücadele için aday olduğuna dikkat çekti.

“Kendi ayakları üzerinde duran bir ülke hayalim var”

Demirtay, uzun zamandır yaptığı sohbetlerde ve sorduğu hatırlarda, herkesin hükümetin icraatlarından dert yandığına dikkat çekerek, “Bugün özel sektör çalışanlarımız, çiftçilerimiz, hayvancımız, sanayicimiz, emeklilerimiz tükenmiştir” şeklinde konuştu.

Uzun zamandır ülke yönetimini, hanedanlık yönetimine benzettiğini belirten Demirtay, hükümet edenlerin, halkın sıkıntılarına, dertlerine kulak tıkamış, sorunları görmezden gelip ihtişam içinde saltanat süren hanedanlık mensubu gibi tanımlanabileceğini kaydetti.

Demirtay, seçilmekten öte Halkın Partisi’nin güçlü şekilde iktidarda olması temel hedefi olduğunu söyleyerek,  sosyal adaleti, hukukun üstünlüğünü, eşit ve adil bir hayatı yaşama geçirmenin temel görevleri olduğunu ifade etti.

Ayrıca içinde bulunduğumuz ekonomik ve sağlık krizlerinde, krizi yönetebilen tecrübeli bir yapının ülkemiz için şart olduğuna vurgu yapan Demirtay, önceki hükümet dönemlerinde Halkın Partisi’ni bu görevi başarı ile tamamladığını, bundan sonra da tecrübeli kadroları ile bunu başarabileceklerine inancının tam olduğunu kaydetti.

Demirtay, “Kendi ayakları üzerinde durabilen, başkalarına bağımlı olmayan ekonomik özgürlüğü olan, üreten bir ülkenin hayalini kuruyorum” dedi.

Çiler Demirtay kimdir?

Halkın Partisi (HP) Gazimağusa milletvekili adayı Çiler Demirtay, 1981 yılında Lefkoşa'da doğdu.

Ortaokulu Canbulat Ortaokulu’nda, liseyi ise Namık Kemal Lisesi’nde tamamladı.

Lise eğitiminin ardından Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde sporcu ve eğitmen olarak görev aldı.

Demirtay, Yakın Doğu Üniversitesi’nde tam burslu okuyarak, Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nden mezun oldu.

Küçük yaşlarda başladığı spor hayatında sporun pek çok dalıyla uğraştı.

Atletizm, futbol, basketbol, futbol tenisi ve hentbol branşlarında rekorları ve ödülleri bulunan Demirtay, birçok kez milli takımlarda hem sporcu, hem de antrenör olarak ülkemizi başarılı bir şekilde temsil etti.

2018 yılında Yakın Doğu Üniversitesi’nde yüksek lisansını Beden Eğitimi ve Spor üzerine tamamlayan Demirtay, şu anda Kıbrıs İlim Üniversitesi'nde Eğitim Yönetimi üzerine Doktora Eğitimi’ne devam ediyor.

Demirtay, Ulukışla İlkokulu’nda sınıf öğretmenliği, Polatpaşa Lisesi, Geçitkale Cumhuriyet Lisesi, Karpaz Meslek Lisesi'nde Beden Eğitimi öğretmenliği görevlerinde bulundu.

Mezun olduğu Namık Kemal Lisesi’nde halen Beden Eğitimi öğretmeni olarak çalışıyor.

Halkın Partisi’nin kuruluş sürecinde aktif olarak görev alan Demirtay, partinin spor komitesi üyeliğini de yapıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
EGE ARSLAN
EGE ARSLAN - 10 ay Önce

Evet,kesinlikel katılıyorum. ne birine ne de başka bir ülkeye bağımlı olmayan bir Kıbrıs Türk Devleti olsa ne güzel olur.

banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner110